Rozdzielenie dżwięku - czy jest mozliwe?
Mam mały problem.

Mam fragment filmu, z którym jest dialog, a w tle dialogu podkład muzyczny.
Z wydzieleniem ścieżki audio nie mam problemu, ale nie do końca o to mi chodzi.
Chciałabym (jeżeli jest to oczywiście możliwe) wydzielić z tego dźwięku tylko sam dialog (bez tej muzyczki).

Czy da się top zrobić w VS?

Proszę o jakiekolwiek sugestie.
Odpowiedz
Niestety tego w Vegasie nie zrobisz. Możesz conajwyżej wyciszyć trochę podkład w programach do obróbki audio na zasadzie redukcji szumów gdzie jako szum podać próbkę z samym podkładem - jednak na cuda nie ma co liczyć jeśli ten podkład jest zbyt głośny w stosunku do dialogu.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
A powiedz jeszcze trochę o tym fragmencie filmu, w którym znajduje się dialog + podkład.
To jest nagranie z kamery? Jaka jest jakość dźwięku? (jakość podkładu)?
Jeśli to jest kamera - ciężko, ale może coś się uda wycisnąć.
Jeśli natomiast jest to film już wcześniej montowany (np. do tekstu dodawałeś podkład... ale pliki źródłowe już nie istnieją) - to można łatwo wyodrębnic sam dialog :)
Jak możesz, daj fragment (wave w jakości oryginalnej), to coś sprawdzę.
Odpowiedz
(01-01-2012, 21:14)vm-rexor napisał(a):  Niestety tego w Vegasie nie zrobisz. Możesz conajwyżej wyciszyć trochę podkład w programach do obróbki audio na zasadzie redukcji szumów gdzie jako szum podać próbkę z samym podkładem - jednak na cuda nie ma co liczyć jeśli ten podkład jest zbyt głośny w stosunku do dialogu.

Dzięki za radę.
Podkład nie był zbyt głośny. Wyciszyłam wszystko co chciałam w programie audacity.
Jeszcze raz wielkie dzięki.
Odpowiedz
A słyszeliście o czyms takim, jak przeciwfaza?
Jeśli nagranie jest dobrej jakości i mamy osobny plik muzyczny z podkładem, to zgodnie z matematyką przeciwfaza usunie niepotrzebny podkład z nagrania (z kamery).
Oczywiście zgadzam się, że "na cuda nie ma co liczyć"... wszystko jednak zależy od jakości nagrania.
Stąd moje pytanie.
Odpowiedz