ChropSport 2011-montaż 100%sony vegas 10

Przedstawiam wam filmik,przy którym spędziłem jak dotychczas najwięcej czasu w mojej dwuletniej przygodzie z vegasem.
Jestem ciekaw waszych opinii,a w szczególności komentarza efiksa bo wiem że mu na pewno niektóre fragmenty filmu się nie spodobają,ale i tak życzę miłego oglądania i szczęśliwego nowego roku!
https://www.youtube.com/channel/UC5FWIml...NU541SIHHg
Canon eos 600d
Nikon d7200 
Trochę szkła i innych zabawek

Odpowiedz
Gdyby nie ten montaż i ciekawe ujęcia to wyłączył bym ten film pewnie po 2 min, a tak bardzo ciekawie się to oglądało. Te ryzykowne wyczyny były zadziwiające, naprawdę wielki szacun.
Odpowiedz
W pierwszych trzech minutach montaż (w sumie dość chaotyczny) zdominował treść tak więc podziwiamy głównie umiejętności montażysty.
Dalej jest już dużo ciekawiej i na pierwszy plan wychodzą bohaterowie filmu. Wrażenie zrobiły na mnie nie tylko niebezpieczne sceny ale też różne wstawki (choćby te wlepki).

Największym minusem jest wszędobylskie rybie oko - no ile można? ;)

Ogólnie rzecz biorąc:
+ Ciekawa treść po 3 minucie
+ Montaż na wysokim poziomie w stylu reportaży na różnych młodzieżowych kanałach

- / + Takie sobie plenery. Za dużo przybijającej polskiej szarzyzny. Akurat nie jestem fanem przedstawiania miasta w takim stylu.

- Wszędobylskie rybie oko

Całość mi się podobała
8,5/10

ps. Dlaczego ocenzurowałeś twarze policjantów? Czy to są jacyś przestępcy? Z tego co się orientuję, spokojnie można ich filmować podczas wykonywania obowiązków służbowych. Co ciekawe wykratkowałeś ich bardziej niż kolegę który w następnym fragmencie sprejuje ścianę - bez problemu można by go rozpoznać :)

ps2. 8:51 to Ty?
Odpowiedz
(01-01-2012, 16:10)electro napisał(a):  ps. Dlaczego ocenzurowałeś twarze policjantów? Czy to są jacyś przestępcy? Z tego co się orientuję, spokojnie można ich filmować podczas wykonywania obowiązków służbowych. Co ciekawe wykratkowałeś ich bardziej niż kolegę który w następnym fragmencie sprejuje ścianę - bez problemu można by go rozpoznać :)

ps2. 8:51 to Ty?

Twarze ocenzurowane w celu uniknięcia kłopotów na dzielnicy,wiesz tobie też mogło by sie nie spodobać publikowanie twojej twarzy bez pytania o zgode.
Napisz prosze w której dokładnie minucie widzisz błędy w cenzurze.
No a czy 8:51 to ja?? zależy z której strony:)
https://www.youtube.com/channel/UC5FWIml...NU541SIHHg
Canon eos 600d
Nikon d7200 
Trochę szkła i innych zabawek

Odpowiedz
Mi się montaż nawet podobał... Ale faktycznie coś za coś... Ciężko było się skupić na treści. Poza tym chłopaki ze stunts trochę przesadzali a adrenalina jest podobna przy wykonywania mniejszych "popisów" (wiem bo sam ćwiczę :)) Po drugie średnio podobały mi się rozkminki z muzą i chaotycznymi scenkami... Ale fakty operatorsko nawet dobrze się spisałeś :)
Odpowiedz
Cytat:Napisz prosze w której dokładnie minucie widzisz błędy w cenzurze
Błąd to może za dużo powiedziane ale sądzę, że na okazaniu dla przeciętnego stróża prawa nie byłoby problemu ze zidentyfikowaniem tego człowieka. Twarz wyraźnie rysuje się pod cenzurą. Miałem na myśli ten kadr.

Poza tym jest ok.

Odpowiedz
Ja tak szybko - bo mi się podobało ;) Jakby nie te rybie oko byłoby super.
Odpowiedz
(01-02-2012, 23:52)beente napisał(a):  Twarze ocenzurowane w celu uniknięcia kłopotów na dzielnicy,wiesz tobie też mogło by sie nie spodobać publikowanie twojej twarzy bez pytania o zgode.

Policjant na służbie jest osoba publiczną - w świetle prawa nie musisz go o nic pytać. Oczywiście rozumiem, że potem - po cywilu - może się odegrać :)

Co do filmu - wiele pracy włożyłeś w czołówkę. Jeśli robiłeś to w Vegasie to normalnie szacun za cierpliwość :) Jedna rzecz mi sie tylko podoba: jak jest mapa Europy z polska na środku - czemu Europa jest czerwona? Po filmach dokumentalnych z historii Polski i europy zostaje taki uraz, ze jak czerwone to znaczy że najazd faszystów albo bolszewików - i to się przenosi potem na Twój film :)

Odpowiedz
No może dlatego, że Europa zasadniczo jest bardziej czerwona niż to się wydaje, generalnie lewactwo się pleni w stopniu o jakim się radzieckim władzom nie śniło w najlepszych latach.
Wracając do tematu - pomontowane fajne, super zrobione przejście na gościa na drabince (2011 na cieniu ręcznie synchronizowałeś z cieniem?).
Ale... Mam cały czas wątpliwości, czy powinno się takie filmy publikować, szczególnie te dobrze zrobione. Jeszcze jestem w stanie stolerować parkourowców skaczących po mieście, mimo iż często nie starczają im "place zabaw" i wkraczają w przestrzeń publiczną.
Ale propagowanie pseudo-graficiarzy jest dla mnie mocno wątpliwe. Niestety rzadko kiedy tacy popaprańcy zadowalają się kawałkiem muru opuszczonej fabryki i mazgają po świeżo wyremontowanych budynkach czy i ogólnie publicznych miejscach.
Niestety, z ubolewaniem stwierdzam, że nie ma prawa pozwalającego takim kolesiom łamać ręce na gorącym uczynku.
Tutaj "graficiarz" widzi się w fajnym filmiku, z muzyczką, jest cool, dużo ludzi to ogląda, ogólnie pokazane jest, że to co robi jest zajebiste. Więc będzie robił dalej, a ten co nie próbował być może spróbuje.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Kiedyś na rynkach używało się pręgierzy, a i w dzisiejszych czasach byłoby to bardzo przydatne. Wystarczyłoby przecież takim wandalom-półgłówkom złoić publicznie dupy do krwi i może by trochę nabrali mądrości życiowej.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości