Montaż Filmu "Krytyka"
To jest mój ostatni montaż filmu
prosił bym o krytykę tego filmu tak samo jak prosił "rotek123" opinie swojego intro

I nie mam zamiaru tu nic udowodnić, że potrafię coś zrobić w tym programie
bo jestem amatorem i od paru lat bawiłem sie w programie pinnacle, a teraz przeszedłem na sony Vegas Movie Studio HD Platinum 10.0 (nawet nie pro)
I nie zależy mi żebym dostał możliwość pisania w innych działach, bo i tak nie mam dużego pojęcia o tym programie, to na pewno nie będę przydatny.

Informuje że regulamin przeczytałem tego forum.

ten punkt regulaminu bardzo mi się podoba
1.6 Nie obrażaj użytkowników forum. Jak Ty byś się czuł, gdyby do Ciebie ktoś się tak odzywał?

Pozdrawiam Bogdan
I życzę wszystkim Wesołych Świąt!!!
Odpowiedz
- W większości scenek pływa Ci ręka. Przydałaby się jakaś stabilizacja.

-/+ Jak na film reklamowy, imo troszkę za długi. Chyba że spełnia zupełnie inną rolę (np. pamiątkową z wykonywanej pracy). Trochę za wiele ujęć plenerów i panoramy okolicy. Nie do końca przez to można zrozumieć, czy produkcja odnosi się do jakichś inwestycji w regionie, pojedynczego projektu (zakładanie systemów wentylacji) czy też może mieści się tu siedziba firmy i jest to prezentacja produktów? Rozjaśnia to dopiero opis pod filmem na Youtube. Można było ewentualnie dodać jakieś podpisy w filmie dla laików.

+ Idealnie dobrana do tematu ścieżka dźwiękowa
+ Poza tym o czym wspomniałem w pierwszym akapicie, na pewno na plus jest mimo wszystko to, że pokazałeś dużą część z montażu systemu chłodzenia.
+ Wyraźne i nie szpecące filmu loga EHS i EPA.

Czego mi zabrakło? Ponieważ film jest długi może właśnie przydałyby się jakieś elementy typowo reportażowe jak krótkie wypowiedzi pracowników i specjalistów nt. tego co tam robią, w jakiej technologii, opcjonalnie dlaczego ta firma jest najlepsza a nie inna itd.

Ogólnie moim zdaniem udźwignąłeś temat i wyszło całkiem nieźle.
7/10
Odpowiedz
Moim zdaniem niestety kolega nie udźwignął tematu. Rzekłbym nawet, że poległ aczkolwiek op bohaterskiej walce.
Ujęcia są chaotyczne, całość nie ma jakiegoś pomysłu. O, leci samolot, super, to go sfilmuję, a teraz pokaże robotników. O, stoi furgonetka, a teraz jakiś budynek. Pan tańczy.
To taki klimat zachwytu kamerą na wakacjach, gdzie filmujemy każde g... które wleci pod obietyw. A to motylka, a to widoczek, ciocię i znów motylka.
Rozumiem, że to produkcja amatorska, "z miłości do firmy", przysługa czy coś w tym stylu. Ale skoro już pakujesz logo firmy, to nie możesz robić tak elementarnego obciachu, jak brak choćby najprostszego stawu. Jestem w stanie wybaczyć brak świateł, nawet do pewnego stopnia brak scenariusza, ale nie trzęsącą się kamerę i chaotyczne ujęcia.
Do tego ujęcia nudne. Nawet w tego typu produkcji gdzie chodzisz bez sensu i pomysłu po hali, wystarczyłoby zrobić parę przebitek czy to na ręce robotnika, czy na twarz, położyć czasem kamerę na ziemię, albo stanąć na drabinie. "Rozglądanie się" co chwile po pomieszczenie, żeby pokazać wszystko - ten sam "symptop kamery na wycieczce". Na szczęście nie obracałeś kamery w pionie jak Ci się coś w kadrze nei mieściło...
Jak się zmienia pogoda - pamiętać o balansie bieli, albo go skorygować w Vegasie na ile to możliwe.
Jak zaczynasz gdzieś iść z kamerą, to nie ucinaj nagle ruchu. Zmieniaj plany. Podczas filmowania już myśl, jak to będziesz później montował.
Nie bój się ciąć, połowę tego filmu można by było spokojnie wyrzucić.
Więc w mojej ocenie absolutnie nie 7/10. Co najwyżej 3-4.
Może bym się nie czepiał - ale to produkt DLA FIRMY (nie ważne, czy za friko czy na zlecenie). Takie wideo to wizerunek, który jest bezcenny. Już pomijam, że jest beznadziejnie nudne i za długie, ale po prostu z daleka śmierdzi amatorką, a widać, że firma to nie 3 kumpli w garażu.
Zanim zrobisz następne korporacyjne wideo czy "reklamę dokumentalną", polecam lekturę tekstu z zaprzyjaźnionej witryny: http://splaszfx.pl/blog/prawda-czasu-prawda-ekranu/

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dzięki Maćku za szczerość, nie interesowało mnie to ja ocenisz mój film,
lecz jak podejdziesz do tematu, podszedłeś w porządku. Dałeś mi minusy i plusy tego montażu filmu. Dałeś rożne podpowiedzi.
Tak że zwracam honor Tobie, jesteś ostry ale sprawiedliwy.
Nie mogę tylko zrozumieć dlaczego nie skrytykowałeś w ten sam sposób rotek123 za jego intro?
Przejrzałem twoje inne posty i w porządku sie wypowiadasz, Przeczytałem o Tobie na Twojej stronie i forum http://www.efix.pl/
gdzie sam się przyznajesz do swojego charakteru "jadowity".

Dzięki chociaż że pochwaliłeś moją firmę http://european.bbpol.com
Chyba firma bo jak sam napisałeś o sobie to już nie jest
"podmiot gospodarczy jednoosobowym"

Z wyrazami szacunku Bogdan_N_J

ps: nie wszyscy ludzie pracują w branży filmowej, dla nie których jest to tylko hobby
Ty tu jesteś Profesjonalistą (chociaż do tego się nie przyznajesz, nie mogę zrozumieć dlaczego gdzie zdobyłeś odznaczenie certyfikowanego użytkownika Sony Vegas ) a my amatorami. A forum służy do wymiany zdań, konfrontacji, pomocy itp.

Dziękuje również electro za Twoją wypowiedź, bardziej łagodna :-)
Odpowiedz
(12-24-2011, 4:17)Bogdan_New_Jersey napisał(a):  Nie mogę tylko zrozumieć dlaczego nie skrytykowałeś w ten sam sposób rotek123 za jego intro?

Uważam, że moja ocena rotek123 wcale nie była mniej sprawiedliwa, ale jeśli widzisz róźnice - już wyjaśniam. Ty popełniłeś grzechy filmowe, wynikające czy to z braku wiedzy, czy z braku praktyki, ale zrobiłeś to na miarę swoich możliwości porządnie. Więc takie coś jest dla mnie wybaczalne i po to się prezentuje filmy na takich forach, by się czegoś nauczyć i poprawić. Rotek123 - po wypowiedziach wnioskuję, a przynajmniej taką mam nadzieję, że nie jest jednodniowym vegasowcem, gdzie tak naprawdę mniej mi przeszkadzają błędy "filmowe", ale to, że zrobił to na odpieprz, że wiedział, że są błędy a mimo to opublikował. A to jest dla mnie niewybaczalne, bo oznacza brak szacunku do widza. Więc jak to mówią, lepiej zapobiegać, niż leczyć.
Dodatkowo jak pisałem Ty robisz wideo dla firmy - do tego jak się okazuje swojej. Siła obrazu jest tak wielka, że - może to za duża przenośnia - jak nabity rewolwer w ręku nieprzeszkolonego. Równie dobrze może trafić w puszkę, jak i w stopę. Więc czasem trzeb obsztorcować...

Cytat:ps: nie wszyscy ludzie pracują w branży filmowej, dla nie których jest to tylko hobby
Ty tu jesteś Profesjonalistą (chociaż do tego się nie przyznajesz, nie mogę zrozumieć dlaczego gdzie zdobyłeś odznaczenie certyfikowanego użytkownika Sony Vegas ) a my amatorami. A forum służy do wymiany zdań, konfrontacji, pomocy itp.
Jestem jak najbardziej amatorem. Certyfikat Sony, ten który ja mam powinien zrobić każdy user Vegasa. Nie świadczy on o niczym więcej, niż o tym, że tak naprawdę przeczytało się, rozumie i potrafi stosować instrukcję obsługi programu i mniej więcej kuma, o co w tym chodzi. Śmiem twierdzić, że nawet bez przystępowania do egzaminu, każdy, kto przerobił by książkę-ćwiczenia do niego przygotowujące, nie zadałby 90% pytań. Niestety barierą jest cena (37 euro - http://www.sonycreativesoftware.com/vegasbook ), nikt nie wyda tyle kasy, skoro nie kupi nawet wersji Studio i jedzie na piracie (niemal wszyscy tutaj) no i język angielski, który mimo powszechnego nauczania jest piętą achillesową. Moją zresztą też.
Pisząc o zawodowcach miałem na myśli innych kolegów, którzy na serio wykorzystują ten software do swojej pracy, i to nie tylko do ślubów ale całkiem profesjonalnej, dużej produkcji telewizyjnej czy filmowej. Sam fakt dosyć dobrego "znania" programu nie oznacza bycia zawodowcem.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz