Moje INTRO ; D
A więc, z góry przepraszam, ponieważ wiem że to nie odpowiedni dział i w ogóle robi się śmietnik ogromny, ale chciałem się pochwalić i pokazać, że coś już w tym vegasie potrafię : ) . Chcę po prostu mieć możliwość pisania w innych działach niż ten jeden. :)

Tak więc:

Oceniajcie, jest to dosć stare intro, troche się przez ten czas nauczyłem ale póki co nie mam warunków na stworzenie nowego.

Pozdrawiam, Rotek123. : )
Odpowiedz
Witamy.
pierwszy post na forum.
Pisać już umiesz. :)
A jak z czytaniem?
Bo regulaminu nie przeczytałeś zdaje się ;)
A tam jest rozwiązanie Twojego problemu.
Odpowiedz
Czytałem regulamin. Właśnie przed napisaniem posta. Tak wiem napisać do admina lub wykazać się ciekawym tematem w tym oto dziale. Tak wiem.
Odpowiedz
Brawo.
Teraz tylko czekać na reakcję admina i będzie można szaleć ;)
Odpowiedz
POPRAWIONY :)

Reakcja Admina? Miałeś na myśli reakcję w dobrym sensie? A nie ban? A wracając do teamtu (bo robi się off-top) Jak intro? Co poprawić? Co dodać? Co usunąć? To moje pierwsze : P
Odpowiedz
Reakcję w sensie zezwolenie na tworzenie tematów gdzie popadnie (byle z umiarem ;)
A co do intra (zazwyczaj nie oglądam takich rzeczy, ale akurat renderuje mi się jeden projekt... ).
Nie rozumiem tego co się dzieje po bokach?

Prawdopodobnie te mazy na środku, to animacja/grafika o kształcie bardziej kwadratowym... + Compositing Mode ustawione na coś innego niż Source Alpha...
Albo ustawiony lekki prześwit (przezroczystość).

Efekt jest taki, że napis czasami wystaje poza ten obraz. To nieładnie wygląda.
Dodatkowo widać te boki podczas pierwszego błyśnięcia.

To na pewno trzeba dopracować.

A reszta?
Po co to "PRESENTS"? Bo wszyscy tak piszą?

Z plusów (żeby Cię nie zdemotywować za bardzo) - przynajmniej rytmicznie.
Chociaż ja bym trochę inaczej poprowadził na samym początku (pierwszy akcent - jednocześnie zniknięcie falowania + pojawienie się napisu "Rotek123"...).

Ps. Oczywiście zawsze przysługuje Ci prawo do niezgodzenia się ze mną ;)
Odpowiedz
Wiem, te wystające napisy to wina tego, że zamiast sprawdzić początkowo efekty pracy, wykonałem pół intra, dopiero wtedy zauważyłem mój błąd:

Obrazek, czyli tło, dałem na górę, oznacza to, ze przy kryciu 100% zakrywało napisy, które były pod tą warstwą. Krycie ustawiłem na 97%, a że przy sprawdzaniu w vegasie wszystko było ładnie i pięknie nic nie poprawiałem. Zrobiłem całe tło, wy renderowałem i tak już zostało. Cieszyłem się, że jak na pierwszą pracę to i tak dobrze :)

Dziękuję Ci za szczerą ocenę mojej pracy. :)
Odpowiedz
Mateusz jak zwykłe był user friendly, ja jak zwykle nie będę. Powiedz mi kolego drogi, po grzyba wrzucasz by pokazać coś, co jest na dzień dobry skopane, zawiera błędy, co więcej - doskonale wiesz że je zawiera a mimo to wrzucasz na forum publiczne. To jest karygodne i co najmniej głupie (mieści się w kategorię strzał w kolano). Już nie wspominam o tym, że jest wyrazem lekceważenia dla widza.
Jak już tysiąc razy pisałem na tym forum, sam fakt, że potrafi się uruchomić render w Vegasie (co swoją drogą dla niektórych jest nie do pokonania) nie oznacza, że należy się chwalić tym światu.
Wracając do filmu: wszystkie błędy wynikające z tego, ze do końca nie wiesz co robisz i przede wszystkim z niechlujstwa wyłapał już mój szanowny przedmówca. Moja rada - siląc się, żeby było 'cool' możesz się nieźlwe wtopić. Wybacza, ale konstrukcja typu "From Mistrze™ and ..." jest jak to się mówi cokolwiek pretensjonalna. I na koniec dają jeszcze "prezent" (sprawdzałeś choć w słowniku co piszesz?).
Całość jest brzydkim zlepkiem plansz, zasadniczo bez pomysłu na całość. W zasadzie jedyne co Ci wyszło, to poukładanie tego w rytmie.
Tak swoją drogą - dlaczego wszyscy z uporem maniaka zaczynają swoją przygodę z filmem od trailerów i intr, chyba najtrudniejszych z możliwych krótkich form? Zresztą w większości przypadków wypasione intra są doklejone do żenujących filmów, albo filmy nigdy nie powstają.
Proponuję, byś NAJPIERW zrobił film, a jak już będzie skończony to dopiero wtedy dorób intro, trailer itd.
W przeciwnym wypadku to jest tak, jakbyś brał kredyt na najbardziej wypasione drzwi do garażu, z automatyką, zabezpieczeniami i antygrawitacyjne, a nie miał ani garażu, ani samochodu, ani nawet perspektyw na przejażdżkę. No ale zawsze mógłbyś się pochwalić zajebistymi drzwiami...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(12-22-2011, 15:14)efix napisał(a):  Tak swoją drogą - dlaczego wszyscy z uporem maniaka zaczynają swoją przygodę z filmem od trailerów i intr...

Odpowiedź jest prosta.
YT aż kipi od "poradników" jak zrobić intro.
Ale dlaczego akurat INTRO?

Bo do tego nie trzeba mieć żadnego materiału wideo.
Nic.
Nawet nagranej tfu.. gry!
Nic.

Odpalasz Vegasa, jest kilka generatorów, więc nawet grafiki nie trza ściągać z googla... tylko robisz wzorek, napis, koniecznie PRESENTS, kilka przebłysków i po sprawie.
No i zapomniałem o najważniejszym. MUZYKA.
To ONA tak na prawdę tworzy klimat. Często jest nieodpowiednio dopasowana, błędnie przycięta, akcenty muzyczne, które powinny działać na plus obrazu, często są w kontrapunkcie, psując całą dynamikę oraz wybijając z rytmu.

Tutaj, jak już wyżej pisałe, mimo wszystko zauważam kilka plusików:
- dopasowanie do rytmu (jak na pierwszy filmik to całkie poprawnie);
- umiejętność wyrenderowania 720p bez zakładania tematu lub pisania co lepsze w SB, że "nie mogę założyć nowego tematu" ;)

Ps. Spokojnych Świąt...
Odpowiedz
(12-22-2011, 15:25)mateuszszar napisał(a):  (...) tylko robisz wzorek(...)
Wzorek też ściągnięty.
http://psd.tutsplus.com/tutorials/tutori...w-effects/
Odpowiedz