Posypał mi się projekt proszę o pomoc!!
witam!

Mam projekt w sony vegasie 10.
chciałem podmienić plik źródłowy na inny, wiec usunąłem plik avi i stworzyłem nowy na jego miejsce. NIby po odpaleniu projektu powinien wczytać nowy plik bo nazwa jest identyczna, ale tym razem jest coś nie tak..... jest wyświetlona ścieżka filmu po poszczególne pocięte elementy mają obrazki z danych klatek, ale podgląd jest czarny ekran i po wyrenderowaniu jest czarny ekran.... robienie tego od nowa to będzie mordercza praca... więc może ktoś ma pomysł jak to uratować.....
z góry bardzo dziękuje
Odpowiedz
Plik jak widać się wczytał, ale Vegas nie może dogadać się z kodekiem. Przekoduj tona coś innego lub zapewnij odpowiedni kodek...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
plik jest renderem z vegasa.... nic nie zmienialem w kodeku... wszystko jest identycznie a nie widzi.... nic sie z kodekiem nie zmienilo wiec co mialbym probowac zrobic....
Odpowiedz
Cytat:plik jest renderem z vegasa.... nic nie zmienialem w kodeku...
Jakoś Ci nie wierzę. Jakie masz ustawienia materiału wejściowe (pokaż mediainfo pliku) a jakie ustawienia renderu. Nie ma możliwości w Vegasie po prostu "nic nie zmieniać w kodeku", czasem działa smart rendering, ale ogólnie tu nie ma direct copy jak w VrtualDub.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Czekaj jeszcze raz:

1. W Sony Vegas stworzyłem VIDEO nastepnie wyrenderowałem do AVI, następnie:
2. Wrzuciłem stworzonego avika jeszcze raz do Vegasa i wtedy dokonalem korekcji kolorów, odpowiednich zmian itd itp.
3. Byłem zmuszony zmienić coś jeszcze w punkcie 1 także po zmianach wyrenderowałem AVI z identycznymi parametrami czyli full HD 25 klatek, AVI, Sony YVC codec.
4. Po wyrenderowaniu otworzyłem projekt, który powinien załadować owego AVI w zmienionej wersji. On go niby ładuje, bo w MEDIA wykazuje wszelkie informacje o pliku, na fragmentach są narysowane klatki więc widzi go, ale n podglądzie jest czarny ekran, po wyrenderowaniu tylko czarny ekran

Tak to wygląda.....

Wcześniej już dokonywałem takich podmian i wszystko szło dobrze...
Odpowiedz
nikt nie ma pomysłu jak to naprawić? ;(
Odpowiedz
Ja miałem podobnie - po prostu usuń go z zakładki "Project Media" (nie z linii czasu tylko z Project Media) i importuj jeszcze raz.
Odpowiedz