Efekt "zbryzgania krwią"
Witam.
Jako, że pewnie mało kogo interesuje ckliwa historia mojego życia przejdę od razu do rzeczy.

W ramach samorozwoju zaczynam wychodzić poza ramy klasycznej grafiki i szukam wyzwań w innych dziedzinach. Wymyśliłem - tak mi się przynajmniej zdaje - całkiem prosty efekt, który umieszczę jako kilkusekundowe intro do kilku filmików, które zamierzam w przyszłości zmontować.
Efekt polega na zbrudzeniu napisu krwią.
Początkowo grafika wygląda tak:
[Obrazek: aegnor.png]
a docelowo ma zmienić się w to:
[Obrazek: aegnorblooded.png]
Jak łatwo się domyślić, krew ma w jakiś efektowny sposób "chlapnąć" na napis. Zabawy ze zwykłym przesuwaniem grafiki przedstawiającej smugę krwi nad napisem nie przyniosły pożądanego skutku(być może to dobre rozwiązanie, tylko jeszcze nie odkryłem mocy tego narzędzia), a wszelkich efektów, przynajmniej z perspektywy laika jest naprawdę sporo i pewnie sporo wody upłynie, nim sam znajdę najlepsze rozwiązanie.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc
Odpowiedz
Temat był już poruszany.
http://sonyvegas.info/thread-3706.html?highlight=blood
Odpowiedz
Widziałem ten temat - niestety, wydaje mi się, że nie rozwiązuje on mojego problemu.
Krew ma chlapnąć na napis(p. obrazki), być w centrum planu, a nie przed planem; w całym fragmencie będzie więcej obiektów, których efekt by nie dotknął bezpośrednio.
Odpowiedz
W Twoim przypadku ten temat to tylko połowa pracy - reszta to wygenerowanie maski napisu i nałożenie tejże maski na klip z krwią. W zależności jakie to będą napisy (czy generowane w Vegasie czy z obrazka) to maskę możesz wygenerować albo chromakeyem albo powielić ten sam media generator i w kopii zmienić kolory napisu.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Ja na Twoim miejscu bym nagrał taki rozprysk krwi (wiadro z specjalną mieszanką, wylane na szybę, za którą byłby green screen). Potem tylko wycinasz tło i podmieniasz grafiki napisu. Najmniej roboty, najmniej szukania, najbardziej realistyczny efekt..
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości