Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The eXtremity on Its Edge - nowy trailer z 'adrenaliną' :)
Zapraszam do obejrzenia nowo zrobionego trailera opartego na filmach profesjonalnych producentów filmów o tematyce ski/snowboard/MTB:

Mój wkład: montaż, szeroko pojęte efekty, napisy.
Programy: Sony Vegas Pro 11, Adobe After Effects CS5, Adobe Premiere Pro CS 5.5
Pozdrawiam i zachęcam do komentowania :)
Serdecznie zapraszam :-)
http://www.youtube.com/ExclusiveMontages
Odpowiedz
Ładnie pocięte, dobrze gra z muzyką (bez wokalu byłaby chyba lepsza), podobało mi się. Mam jednak zawsze mieszane uczucia, przy takich produkcjach, w których ktoś niekoniecznie będący członkiem zespołu tworzącego jakieś działo skleja kawałki czyichś filmów, trochę je po drodze podbajerowując.
No ale wyszło ładnie.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(12-19-2011, 0:02)efix napisał(a):  Ładnie pocięte, dobrze gra z muzyką (bez wokalu byłaby chyba lepsza), podobało mi się. Mam jednak zawsze mieszane uczucia, przy takich produkcjach, w których ktoś niekoniecznie będący członkiem zespołu tworzącego jakieś działo skleja kawałki czyichś filmów, trochę je po drodze podbajerowując.
No ale wyszło ładnie.

Dzięki za komentarz. Od jakiegoś czasu staram się już sam nagrywać i sklejać materiały przeze mnie nakręcone, ale widząc popyt na takie produkcje (większość moich subskrybentów właśnie posiadam dzięki takim montażom) co jakiś czas jeszcze dla czystej przyjemności tworzę :-)
Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za opinie.
Odpowiedz
No tak, ale zobacz - widać, że czujesz rytm montażu i idzie Ci to nieźle, ale póki co zaspokajasz potrzebę swojej ekspozycji społecznej (robisz to, na co jest zapotrzebowanie subskrybentów) generalnie - dla chwały. Ale robisz z "cudzesów" i w pewnym momencie ktoś CI się do d... dobierze. No chyba, że masz prawa do tego, z czego kleisz te prace. Smród potem zostaje, szkoda by było. Mówiąc krótko - nie spieprz tego :)

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(12-19-2011, 20:41)efix napisał(a):  No tak, ale zobacz - widać, że czujesz rytm montażu i idzie Ci to nieźle, ale póki co zaspokajasz potrzebę swojej ekspozycji społecznej (robisz to, na co jest zapotrzebowanie subskrybentów) generalnie - dla chwały. Ale robisz z "cudzesów" i w pewnym momencie ktoś CI się do d... dobierze. No chyba, że masz prawa do tego, z czego kleisz te prace. Smród potem zostaje, szkoda by było. Mówiąc krótko - nie spieprz tego :)

Na razie montuję 'dla siebie', więc myślę, że na moją przyszłą, poważną 'kartę' się to nie zapisze ^^ A przynajmniej mam na czym ćwiczyć - chociaż tak jak wspominałem, przechodzę już głównie na swoje materiały :-)
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Montaż spoko, zdjęcia.... wyj*ebane w kosmos :)
Odpowiedz
Co mi się podoba:
+ Zestaw użytych sekwencji. Rowerki i snowboard z reguły wypada w takich prezentacjach solidnie
+ Montaż od 0:55 do około 1:15. Bardzo celny zabieg ze ściemnieniami pomiędzy scenami.

Co mi się nie podoba:
+ Napisy. Raz że mogłeś się zdecydować na jeden lub dwa style, a dwa że jakoś one niezbyt ciekawie kontrastują z filmem.
+ Montaż od 1:20 do 1:37. Zupełnie nie nadążyłeś za melodią. Brakowało tu idealnie wpasowanych, dynamicznie zmieniających się scen.

Ogólnie bardzo przeciętnie.
5/10
Odpowiedz
(12-22-2011, 17:36)electro napisał(a):  + Montaż od 1:20 do 1:37. Zupełnie nie nadążyłeś za melodią. Brakowało tu idealnie wpasowanych, dynamicznie zmieniających się scen.

Hmm, wszystkie cięcia były robione pod akcenty w muzyce, a w przedziale, który podałeś (1:20-1:37) dodatkowo ujęcia zmieniały się najszybciej i najbardziej dynamicznie biorąc pod uwagę cały film (wciąż zgrywając się z utworem) - bynajmniej taki był zamiar.

(12-22-2011, 17:36)electro napisał(a):  Napisy. Raz że mogłeś się zdecydować na jeden lub dwa style, a dwa że jakoś one niezbyt ciekawie kontrastują z filmem.

Prawda, szczególnie z tym jednym stylem - niepotrzebnie każdą sekwencję napisów wymyślałem na możliwie zupełnie inny sposób. Dzięki za uwagę, z pewnością będę tego unikać w przyszłych projektach.
Pozdrawiam.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości