Jak zapisać film w dobrym formacie ?
Witam , chciał bym wiedzieć jak zapisać film ( SV 11 pro ) . Chciałbym zapisać w takim formacie , aby jakość była dobra i , żeby dało się odtwarzać w windows media player (itp) . Proszę aby ktoś powiedział mi gdzie i jakie mam zaznaczyć dokładne opcje , ponieważ film zapisuje mi osobno video i audio .
Odpowiedz
Jeśli nie zależy Tobie na jakichś specjalnych wymaganiach (np. dokładna ilość herców, dźwięk w AC3, divx czy inny kodek) to możesz spróbować po prostu w *.wmv z wysokim bitrate (np. 3MBps) i quality na best. Pamiętaj jednak, że ten format nie będzie (bez specjalnych kodeków) odtwarzany na niektórych Linuxach i MacOS'ach, powinien za to bez zarzutu i dodatkowych "pierdół" działać na WMP.
Odpowiedz
Chodzi mi bardziej o opcję w tym oknie http://img641.imageshack.us/img641/1308/rodzaj.png
sorki , że trochę mało czytalne ale kto ma vegasa 11 to zrozumie o co chodzi .
Odpowiedz
Zanim zrenderujesz, poczytaj trochę o ustawieniach projektu do plików wejściowych, bo widzę u Ciebie czarne paski po bokach :)
Odpowiedz
Co jest źródłem tego filmu? Kamera? W jakim formacie zapisuje kamera?
Odpowiedz
Kamera zapisuje w formacie MP4
a tu screen bardziej wyraźny interesuje mnie opcja video format
Odpowiedz
1. Jak zabierasz się za robienie w Vegasie, musisz wiedzieć, że program sam nie ustawia parametrów projektu. Sprawdź, jakie są parametry plików wejściowych video (za pomocą MediaInfo, lub w Vegasie).
2. Wejdź w ustawienia projektu, i ustaw zgodnie z tym, co odczytałeś z pliku (rozdzielczość, klatkaż, współczynnik kształtu, przeplot - jeśli jest, możesz usunąć).
3. Dopiero tak przygotowany projekt renderuj. Dlaczego chcesz renderować do AVI? Co zamierzasz robić z tym filmikiem? Bo inaczej będziesz renderował na DVD, inaczej do YT, a jeszcze inaczej, jak będziesz chciał jeszcze obrabiać ten filmik w innym programie.
Odpowiedz
Ok od dwóch dni szperam po forum, oglądam filmiki na YT, ale nadal nie mam pojęcia jak zrenderować filmik. Zaznaczam zakres, jaki chcę wygenerować, następnie wybieram plik do instalacji i format... sęk w tym, że jedyny format jaki mogę wybrać to *.m2ts.
Sądziłem że może zainstalowanie tych wszystkich programów rozwiąże sprawę i przy okazji przyda się na przyszłość (ale nic to nie dało):

http://sonyvegas.info/thread-695.html

P.S. wiem, że dla niektórych pewnie mój post jest mega amatorski, ale wszystkie te poradniki opisują o wiele bardziej trywialne czynności, więc proszę o zrozumienie, to moja pierwsza przygoda z programami tego typu.
Odpowiedz
Nevermind, już znalazłem ;]
Odpowiedz