DVD Architect
Panowie mam taki banalny problem z autoringiem DVD w SA.Otóz przez kilka lat robiłem to w Workschopie.Teraz chciałbym to robic w SA.BD wypalałem i nie bylo z niczym problemu az tu przyszlo mi do DVD.problem polega na tym ze po zrenderowaniu go mpeg2 i zaladowaniu do SA on nadal chce mi go renderowac i jak wypaliłem 1 plytkę robił mi to w 1,5h.Pozmieniałem ustawienia do płyty DVD i nadal to samo.Gdy zaczynałem renderowac w template ustawiłem DVD SA PAL Widescreen video stream i nic nadal chce go renderowac.o co chodzi?Dzieki za pomoc
Odpowiedz
Widocznie projekt ustawiony niezgodnie z właściwościami pliku video.
Odpowiedz
A renderujesz do formatu którego potem nie trzeba drugi raz mielić?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
project ustawiony.Wszystko wg.mnie jest Ok.Coś gdzies jest nie tak.może ktoś krok po kroku powie mi od renderowania w sony vegas do SA jakie ustawienia.Z góry bardzo dziekuje.
Odpowiedz
A co to jest SA?
- DVD Architect?

Więc po kolei.
- renderujesz w Vegasie z użyciem template: MPEG2 -> DVD Architect PAL...
Możesz zmienić parametry, ale ważne, żeby Output type zostało DVD, Profile: Main, Level: Main.
W zasadzie wybierasz tylko Aspect ratio (współczynnik kształtu), Field order (przeplot), oraz bit rate;
- dźwięk najlepiej wyrenderuj osobno (do WAVE 48kHz oraz 16bit, albo do AC3 - ten drugi będzie zajmował dużo mniej miejsca, ponieważ jest kompresowany);
- otwórz DVD Architect, ustaw projekt (wybierając zgodnie z materiałem DVD, 16:9 (lub 4:3), 25klatek, przeplot jak w plikach wideo... dźwięk - zależy jak zgrałeś).
- teraz wrzuć wyrenderowany plik wideo (jeśli audio ma taką samą nazwę, zostanie automatycznie wciągnięty do projektu).

Teraz powinno pójść bez ponownego przekodowywania.
Odpowiedz
Dzieki wielkie kolego.Już wczesniej sobie poradziłem ale wielkie dzieki.Własnie tak zrobiłem i jest GIT.jeszcze 1.Bitraite dla menu ile ciągnąc w DVDA?Na maxa?
Odpowiedz
Jeśli MENU jest bez ruchu, to nie potrzeba zbyt wiele. Przy ruchomym lepiej podciągnąć.
Ja osobiście zazwyczaj MENU robię domyślnie w 8Mbps.
Odpowiedz
A powiedz mi jeszcze w jaki sposób ustalasz bitraite dla materiału np.1,40h w SV.Bo ja do tej pory uzywałem procodera i za pomoca jego ustalałem dokładny bitraite.Róznica jest taka że do tej pory dźwiek byl renderowny z obrazem a tutaj oddzielnie i sie pogubiłem.Nie chce na pałe ustalac bitarite żeby miejse na płytce nie pozostawało.Dzieki wielkie jeszcze raz.
Odpowiedz
Ja używam Bincsoft Bitrate Calculator http://www.bincsoft.com dla obliczenia bitrate'u.
Jeśli dźwięk jest bez kompresji (wave), to trzeba wpisać:
- dla wave 44,100 kHz, 16bit to będzie: 44,1 (kHz)*16 (bitów) *2 (kanały) = 1 411,2 kbps
- dla wave 48,000 kHz, 16bit to będzie: 48 * 16 * 2 = 1 536 kbps
Odpowiedz
A prawda jest tak, że jakbyś tego nie liczył, to na standardową, jednowarstwową płytę DVD w dobrej jakości wejdzie CI godzina. I to zależy jeszcze, co się na filmie dzieje.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości