Tak na początek
Witam.

Jestem tutaj nowy. Zamierzam zacząć swoją przygodę z Sony Vegas lecz dla takiego newbie jak ja ciężko jest się na początku połapać. Dlatego piszę z prośbą o pomoc do weteranów :).

Mianowicie mam problem z doborem odpowiedniej wersji programu. Nie zamierzam robić wielkich produkcji. Chodzi mi głównie o sklejenie paru filmików w jedną całość dodając do tego muzykę oraz efekty specjalne (niekoniecznie te z najwyższej półki).

Mój sprzęt : PC, WinXP SP3 (32bit), Intel Core 2 Duo 2x2.33GHz, GF 8600GT (512mb), 2GB RAMu.

Ściągnąłem także wersje trial z działu download na tym forum lecz niestety mój system ma już swoje lata i SV odmówił posłuszeństwa :(.

Dlatego moje pytanie brzmi : Jaka będzie najlepsza wersja dla początkującego laika jak ja ?
Myślałem nad SV8 lecz dochodzi problem wersji (PRO, Movie, Studio... dużo tego :P).

Widziałem, że w tego typu postach wielu podaję także typ kamery, z której to filmy będą poddawać obróbce. Stosuje się do tej tradycji : materiał z którego będę próbował coś stworzyć nie będzie pochodził z kamery lecz z programów typu Fraps, Game Cam itp.
Odpowiedz
Hej :) Odpowiem Ci po laicku również (w żadnym wypadku mnie za weterana nie uważaj... : P ).
Celuj w Vegasa 9, to 'najwyższa' wersja, jaką możesz mieć na XP - przynajmniej u mnie to tak wygląda ;)))
I najlepiej od razu weź wersję Pro, tam masz od razu opcję maskowania (której, z tego co wiem, nie ma w innych wersjach), a z nią można się fajnie bawić.
I druga rada - oglądaj tyle tutoriali na YT ile się da, a im lepiej znasz angielski tym fajniej dla ciebie ;) Jak tak się nauczyłam praktycznie wszystkiego co wiem :)

Powodzenia :)

Odpowiedz
Pierdoły panna piszesz, na XP wersja 10 Pro chodzi doskonale, dopiero 11 Pro nie uruchomimy na tym systemie.
Wybór Studio czy Pro to problem wydumany- w grę wchodzą dwie możliwości - albo kolega ma kasy jak lodu i jest mu obojętne czy wyda 200 zł czy czy 1800, albo chce zwyczajnie ukraść.
Jeśli chodzi o pierwszą możliwość statystycznie jest to bliskie zeru, wiec wybór jest oczywisty - pro.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Spokojnie na XP chodzi 10 wersja.
Odpowiedz
(12-18-2011, 2:30)efix napisał(a):  Pierdoły panna piszesz, na XP wersja 10 Pro chodzi doskonale, dopiero 11 Pro nie uruchomimy na tym systemie.
Bardzo możliwe ;) Dlatego piszę, żeby do moich postów nie podchodzić z pełnym zaufaniem :)

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości