Jak zrobić taki efekt? Potrzebuję porady
Witam

Jestem na forum od niedawna. Swoją przygodę z SV zaczęłam od mniej więcej miesiąca.
Mam więc kilka pytań. Przeszukałam forum pod kątem problemu, którego nie potrafię rozwiązać, ale niestety nie znalazłam odpowiedzi. Być może wynika to z tego, że nie znam jeszcze fachowych określeń co do niektórych rzeczy.
Ale wracając do sprawy. Potrzebuję zrobić podobny efekt jaki jest przedstawiony w poniżej zamieszczonym filmiku (link poniżej).

www.youtube.com/watch?v=5IoPZCDxV6I&list=FLxvLWy6Q6vsCANRhNUYmnkQ&index=34&feature=plpp_video

Chodzi o te kolorowe smugi, plamy (nie wiem jak to nazwać), które pojawiają się np. s 3, 6, 8, czy 10 sekundzie filmu.
Próbowałam już to zrobić za pomocą kolorów, nakładając je, stosowałam przenikalność, dodawałam światło, ale nic z tego nie wyszło. Kombinowałam z gradientami, ale też nic z tego. Pomyślałam też, że może to jest jakaś animacja, ale w końcu dałam za wygraną. Proszę o radę w tej kwestii.

Odpowiedz
Temat pojawia się dość często na forum, może teraz wyszukiwarka lepiej będzie pomagać. Generalnie chodzi o film clutter. Możesz poszukać (i kupić lub ściągnąć w okrojonej jakości) klip, który w odpowiednim trybie kompozycji nałożysz na swój film lub po prostu doinstalujesz plugin film clutter (co by nie było - polecam poszukać na forum lub w googlach)
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Wielkie dzięki. O to właśnie chodziło! Dzięki za info i pozdrawiam.
Odpowiedz
(12-13-2011, 0:23)nikita13 napisał(a):  Wielkie dzięki. O to właśnie chodziło! Dzięki za info i pozdrawiam.

Ja jeszcze tylko dopowiem że najfajniejsza strona na ściąganie tego wszystkiego to ArtBeats :) O ile jeszcze nie odkryłaś tej strony :)
I pozdrowienia dla fanki Supernaturala ;)))
Odpowiedz
(12-17-2011, 20:49)arcoiris napisał(a):  
(12-13-2011, 0:23)nikita13 napisał(a):  Wielkie dzięki. O to właśnie chodziło! Dzięki za info i pozdrawiam.

Ja jeszcze tylko dopowiem że najfajniejsza strona na ściąganie tego wszystkiego to ArtBeats :) O ile jeszcze nie odkryłaś tej strony :)
I pozdrowienia dla fanki Supernaturala ;)))

Super stronka. Dzięki za info.
Pozdrawiam
Odpowiedz