Wyciszanie wybranej części Audio lub Voice
Cześć. Jak wyciszyć zaznaczony fragment ścieżki Audio lub Voice? Chodzi mi o to, mam nagrany jakiś plik wideo z komentarzem, chcę w kilku miejscach wyciszyć komentarz. Czy muszę jakoś wyciąć dany fragment ścieżki audio czy da się po prostu zaznaczyć dany fragment, wybrać jakąś opcję i w tym wybranym miejscu "nałoży" się wyciszenie? A może żeby zrobić taki zabieg muszę mieć osobno zapisaną i importowaną ścieżkę audio i wideo?
Odpowiedz
Kilka sposobów:
- za pomocą [s] (split), dzielisz ścieżkę audio, i usuwasz to co niepotrzebne;
- można tylko ściszyć wybrany (wycięty) fragment, chwytając za górną krawędź eventu audio;
- można uruchomić krzywą Volume [v], i za pomocą "keyframe'ów" edytować własny kształt krzywej (odpowiednie fragmenty można ściszać, podgłaśniać, i to na dodatek płynnie...).
Odpowiedz
Trochę odkopuje, ale nie chcę zakładać nowego tematu, jeśli dotyczy tego samego problemu.
Czy da się oddzielić głos od dźwięku otoczenia? Tzn. chcę wyciszyć głos w danym miejscu, ale nie chcę, żeby była pusta, cicha przerwa.
Odpowiedz
dwie metody (najpościej):
- klikasz "v" i za pomocą krzywej volume rysujesz wykres (zaznaczasz obszar timeline, i przeciągasz w dół krzywą volume);
- dzielisz klip audio na kawałki (aby odseparować część, którą zamierzasz zciszyć), łapiesz za górną krawędź eventu audio a następnie zjeżdżasz w dół, zmniejszając tym zamym amplitudę wykresu - czyli głośność).
Odpowiedz
Nie, nie trochę mnie nie zrozumiałeś i napisałeś to co jest wyżej :)
Wiem jak wyciszać ścieżkę audio. Chcę się dowiedzieć czy da się jedną ścieżkę audio podzielić tak jakby na dwie, czyli odseparować np. głos narratora, od dźwięków w tle. Przykład: chcę wyciszyć zastanowienia w głosie "yyyy" zostawiając inne dźwięki, które są w tle.
Odpowiedz
Zbyt wiele nie zdziałasz, jednakże możesz ścieżkę audio wciągnąć chociażby do audacity i użyć efektu noise reduction na takiej zasadzie, że jako szum podajesz to co słychać w tle (fragment bez głosu) a w parametrach oprócz ustawienia odpowiedniej siły redukcji, włączyć/ zaznaczyć opcję "leave noise". Ponieważ to piszę niejako z pamięci, to w przypadku kiedy by nie było w audacity opcji "pozostawiania szumu", to na pewno była w programie adobe audition.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz