Dzwiek 5.1 dla blu-ray Architect
Posiadam Movie Studio HD Platinum 10 / Architect 5.0
Jak nagrywałem moje filmy w Architect na DVD robiłem je z dźwiękiem 5.1
Nagrywając ten sam projekt na Blu-Ray trace dźwięk 5.1 nagrywa mi stereo

Nagrywając płytę w programie sony studio nagrywa mi z dźwiękiem 5.1 a już jak włożę mój projekt do architecta jest dźwięk 2.0 stereo

Czy mogę prosić o pomoc może trzeba inaczej wyrendować audio
ściagłem juz sony vegas 11 i Architect 5.2 trial bo myślałem ze moja wersja może jest za uboga, ale tez w Architect 5.2 nagrywa mi tylko stereo

Czy może mi ktoś krok po kroku wytłumaczyć jak zrobić dźwięk 5.1 w architek dla blu-ray
Odpowiedz
(12-11-2011, 21:01)Bogdan_New_Jersey napisał(a):  Posiadam Movie Studio HD Platinum 10 / Architect 5.0
Jak nagrywałem moje filmy w Architect na DVD robiłem je z dźwiękiem 5.1
Nagrywając ten sam projekt na Blu-Ray trace dźwięk 5.1 nagrywa mi stereo

Nagrywając płytę w programie sony studio nagrywa mi z dźwiękiem 5.1 a już jak włożę mój projekt do architecta jest dźwięk 2.0 stereo

Czy mogę prosić o pomoc może trzeba inaczej wyrendować audio
ściagłem juz sony vegas 11 i Architect 5.2 trial bo myślałem ze moja wersja może jest za uboga, ale tez w Architect 5.2 nagrywa mi tylko stereo

Czy może mi ktoś krok po kroku wytłumaczyć jak zrobić dźwięk 5.1 w architek dla blu-ray

Architect rozumie pliki AC3 generowane przez SV. Ja robię to tak, że oddzielnie generuję plik video i oddzielnie audio. Reszta tak naprawdę robi się "sama" no chyba, że Architect ma "skopane" gdzieś ustawienia.

Pozdrawiam.

P.S. Można też wygenerować płytkę bezpośrednio z Vegasa (ale bez markerów scen).
SONY Vegas Pro 13.0, HP Workstation z200 ...

Odpowiedz
Tak zrobilem jak pisza na sony
i dalej graja mi tylko dwa przednie głosniki
https://www.custcenter.com/app/answers/d...u-ray-disc
Odpowiedz
szkoda ze nikt mi nie może pomóc
dzieki robi1968
Odpowiedz
A sprawdź dokładnie, może za pomocą MediaInfo, jaki dźwiek jest w pliku wideo.
Bo jeśli dźwięk renderujesz do 5.1 (AC3);
Projekt w DVD Architekcie jest ustawiony na 5.1 (AC3);
To prawdopodobnie taki dźwięk jest na płycie.
Najlepiej stworzyć obraz płyty ISO, rozpakować IsoBusterem (lub jakimś programem do wirtualizacji napędów), i sprawdzić plik video z folderu BDMV/STREAM:
00000.m2ts - to menu płyty;
00001.m2ts - pierwszy film (ten trzeba by sprawdzić).

Możliwe, że program do odtwarzania, lub kodeki, lub też ustawienia karty dźwiękowej powodują przekierowanie dźwięku 5.1 ma tylko dwa kanały.

No chyba, że płyta BD była testowana na innym sprzęcie, na którym inne płyty 5.1 działają bez problemu...
Odpowiedz