Green Screen - Nie ogarniam...
Witam!
Używam SV około miesiąca, ponieważ szykowałem się do sklejenia projektu na WOS (chciałbym dostac dobrą ocenę więc trochę się przyłożyłem). Tak, moja idea polegała na recenzowaniu filmu, który miał leciec w tle, a ja miałem byc na 1 planie (coś "aka" viva).
I teraz tak, mam parę pytań, mam nadzieję, że otrzymam pomoc ;).
Ponumeruję, może będzie lepiej.

1. Czy muszę miec materiał i wstawic go za mnie, żeby potem dodac omawiane sceny z filmu? Czy da się to jakoś obejśc? Co byłoby łatwiejsze?
2. Jeśli będę się poruszał na 1 planie to będę musiał używac jakiś dodatkowych funkcji typu "mask"?
3. Czy wymaga to dodatkowych pluginów? (jeśli tak - jakich ?)

Może dla niektórych to oczywistośc, dla mnie jednak nie, takie życie : ).

PS. Nie działa mi poprawnie "c z kreseczką", dlatego jest c.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Mogę jeszcze dodac ze mam ograniczony czas na zrealizowanie projektu, więc liczę na szybką pomoc.

Pozdrawiam,
Adecristo.

Odpowiedz
Uwielbiam, jak ludzie rzucając się na coś, nie mając nawet elementarnej wiedzy choćby z wiki czy YT na temat technik, których chcą użyć. Ale dobra.
Musisz postarać się o kawałek jednobarwnego materiału, raczej zielonego niż niebieskiego i jak najrówniej go oświetlić. Idealnie, jakbyś - skoro robisz to do szkoły - umówił się w sali gimnastycznej, pozapalał wszystkie światła. Rozepnij materiał na ścianie, tak, by z punktu widzenia znalazł się za Twoimi plecami. Nie musisz pokrywać całego kadru o ile się nie ruszasz albo za szeroko nie machasz rękoma (generalnie musisz znajdować się w "kolorowej plamie"). Nie stawaj za blisko tego materiału, oświetl też siebie jak masz czym (choćby budowlanym hallogenem).
Taki obraz traktujesz pluginem Sony Chromakey i dodatkowo zbędne fragmenty ekranu możesz obciąć przez maskę w pan/crop, czy nawet cookie cutter. Pozostaje tylko podłożyć obraz z filmu.
Są oczywiście komercyjne pluginy dające lepszy efekt niż czysty Vegas, ale raz - nie sądzę byś je kupił, dwa - nie sądzę by na WOS było to potrzebne...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Wielkie dzięki za pomoc.
Postaram się coś ogarnąc.
Odpowiedz
Zrób test najpierw - weź zieloną kartkę, coś przed nią postaw, pstryknij fotkę (nawet webcamem) albo nakręć parę sekund i wrzuć na timeline.
Ścieżkę NIŻEJ wrzuć tło. No i popróbuj, jak to wychodzi. Zanim zorganizujesz zdjęcia na sali, będziesz już wiedział co z tym zrobić dalej.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Cytat:PS. Nie działa mi poprawnie "c z kreseczką", dlatego jest c.
Zmień sobie ustawienia w Catalityst Control Center ;] Hotkey [Alt+C] jest ustawiony na otwarcie okna konfiguracyjnego (mimo, że ono i tak się nie otwiera).
Odpowiedz