efekt pisania piórem
Witam!

Jak zrobic w Sony Vegas Pro 11 napis, ktory pojawia sie w ten sposob jak bym pisal go piorem. Nie chodzi mi o to, zeby zrobic jakies pioro, tylko chcialbym zeby napis sam sie pisal i kazda literka powstawala tak jak bym ja pisal piorem/dlugopisem. Nie chce zeby napis byl drukowany jak to by bylo w przypadku maszyny do pisania.

Przykladem moze byc ten klip i pierwsze sekundy w nim:

Filmik

Z gory dzieki za pomoc
Kam.
Odpowiedz
Bez problemu można to zrobić za pomocą maskowania.
Sam zresztą kiedyś wykonałem taki napis.
Wystarczy zrobić napis (text), a później go odsłaniać maską... (w Pan/Crop)
Odpowiedz
Czy mógłbyś rozwinąć myśl? Nie moge nigdzie znaleźć tutoriali na ten temat.
Szukałem na youtubie i nic.
Nie bardzo wiem jak odsłaniać maską. Czy za pomocą Cookie Cutter`a?
Czy taki napis według Ciebie można zrobić bez problemu? Czy wymaga to dużego nakładu pracy?

Prosze rozwiń myśl. Będę wdzięczny.
Chodzi mi równiez o to, że jeśli czcionka, której użyje jest taka widać "odręcznie pisana" jak na tym filmiku to czy według Ciebie to się da również w prosty sposób zrobić?
Odpowiedz
Nie wiem, czy jeszcze, ale w zestawie przykładów do starszych vegasów jest taki projekt w którym jest dokładnie to, czego szukasz (tak wymaskowany tekst). To był projekt stylizowany pod reportaż. Poszukaj na płycie instalacyjnej bądź spróbuj ściągnąć z strony SCS.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Maskowanie w Event Pan/Crop.
Tam "odsłaniasz" po kolei każdą literkę, w dowolny sposób.
Robota trochę upierdliwa, ale do zrobienia.

Zależy oczywiście, jak dużo tekstu do odsłonięcia :)

Przykład:

Odpowiedz
Napisał CI, jak to zrobić - użyć Pan/Crop.
Tworzysz napis. Wchodzisz w Pan/Crop, zaznaczasz mask i tworzysz maskę o wielu węzłach, która zasłania cały obrazek.
Przeskakujesz na osi czas o parę sekund i przeciągając za punkty maski odsłaniasz kawałek obraz - tworzy się klatka kluczowa.
Znowu przeskakujesz parę sekund - i znowu odsłaniasz. I tak do końca.
Oczywiście przy "mocno pisanej" czcionce trochę trzeba się nakombinować. Całość jest prosta, ale pracochłonna w wykonaniu.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz