akceleracja renderingu w sv11
Witam Was.

Jednym z podstawowych plusow w vegas 11 jest zaprzeganie GPU do renderowania. Posiadam grafike Ati 5770HD... czy vegas 11 obsługuje ta karte ? (szukajac wszelkich informacji na ten temat nie znalazlem klarownej odpowiedzi...) jesli tak jakie sa lub powinny byc tego efekty poniewaz ja w stosunku do vegas 10 nie zauwazylem wiekszych zmian. Prosze Was o pomoc poniewaz slyszalem ze znaczaco wplywa to na czas przeliczana filmu. w ustawieniach w zakladce Video mam dwie opcje w wierszu GPU acceleration of video proccesing mam dwie opcje jedna to "off" a druga to Advanced Micro Devices...

Prosze o informacje czy ewentulanie musze zmienic GPU

Odpowiedz
Zmień po prostu z Off na AMD i zobacz, czy liczy szybciej. Generalnie masz dwie opcje - wspomaganie renderingu i wspomaganie Preview. Większość kart w jakimś stopniu wspomaga rendering, część także bieżącą pracę. w przypadku nVidii wiele razy był podawany adres z wykazem kart które "dają kopa", w przypadku AMD musisz poszukać czegoś w tym stylu.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Według aplikacji pokazującej użycie GPU, to rzeczywiście jest ono angażowane w podglądzie i renderowaniu. Próbne rendery czasem rzeczywiście szły 2-3 razy szybciej:) ale czasem się młóciły 2-3 razy wolniej, niż SV10
Poczekam na kolejną wersję 11stki, może będzie to dopracowane, a na razie po renderowaniu lubią mi wskakiwać pojedyncze klatki na ktorych widać jakby tylko niebieski kanał, więc za wcześnie na przesiadkę do pracy na 11stce...
Też tak macie?
Może powinienem zmienić grafikę? Polecacie coś, co mi da kopa w rozsądnej cenie?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości