Dźwięk
Witam czy jest jakiś patent na to aby YouTube nie przyczepiło się o ścieżkę dźwiękową? próbowałem w Vegasie lekko przyspieszyć albo spowolnić ale to nic nie dało.YouTube nadal blokuje zaraz po wrzuceniu.Może już ktoś miał taki problem i wie jak "oszukać YouTuba"? ale żeby nie stracić ścieżki dźwiękowej.
Odpowiedz
A nie można znaleźć innego utworu na licencji creative common lub poprosić jakiegoś muzyka o skomponowanie muzyki pod Twój klip? Czy jest sens robienia reklamy artyście, który jej kategorycznie nie chce?
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
vm-rexor - nie do końca tak jest, jak piszesz. Rozumiem Twoje podejście, ale uwierz mi, muzyk nie ma wiele do powiedzenia.
Nie pozostaje nic innego, jak skomponować nowy utwór (o ile ktoś ma w tym łatwość...).
Można "przerobić" znany utwór, ale nigdy nie ma gwarancji, że YT się nie przyczepi. Poza tym, to tak czy inaczej oszukiwanie.
A jeszcze słówko o artystach... myślę, że każdy by Wam zapłacił, abyście umieścili jego utwór w filmiku. Przecież to promocja dla niego ;)
Odpowiedz
Mateusz: z premedytacją użyłem takiej a nie innej linii. Każdy twórca powinien wiedzieć, że jest pewnego rodzaju przedsiębiorcą a każdy przedsiębiorca powinien przynajmniej grać według zasad fair play wobec swojego otoczenia nie mówiąc o literze prawa (a Damiano aż domaga się konfliktu z "Temidą"). Jeśli ktoś nie jest "człowiekiem orkiestrą" to nie ma innego wyjścia - zanim rozpowszechni cudzy utwór, powinien jego właściciela(lub reprezentanta) zapytać i otrzymać pozytywną odpowiedź a jeszcze lepiej otrzymać ją na piśmie + warunki zgody, bo w razie jakiegoś "focha" z strony artysty wtedy jest zabezpieczenie przynajmniej przed ewentualnym odszkodowaniem. Nieważne, że "filmowiec" chce dobrze dla promocji artysty (jak to usłyszałem kiedyś od kolegi: robienie dobrze innej osobie, tylko bez jej zgody nazywa się gwałtem). Można się cieszyć że Youtube tylko usuwa takie filmy, bo równie dobrze mógłby domagać się odszkodowań.
To jest tak jak np. z zakupem okresowego biletu autobusowego - kupujemy go przed a nie po pierwszym przejeździe nawet jeśli po zakupie jego ważność teoretycznie obejmowała godziny przed zakupem i ferelnym przejazdem (kanara nie obchodzi że chciałeś kupić bilet pół godziny później ;) ). Także podsumowując: zawsze pytamy i oczekujemy zgody a dopiero potem publikujemy.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
vm-rexor - Filmy te nie są w żaden sposób kasowane...przynajmniej moje.Nazwa utworu i autor jest podany pod filmem przez YouTube i to jedyne działania jakie ten serwis podejmuje,przynajmniej w moim przypadku.Chodzi mi po prostu o to, że po kolejnych zmianach serwis ten założył mi limit dzięki któremu wrzucać mogę tylko 15 minutowe.Ciekawe, że przed zmianami na serwisie czyli wyglądu i dodanie jakiś totalnie bezużytecznych opcji YouTube do moich filmów nic nie miał, ale już po zmianach nakłada mi limit, który praktycznie skreśla moje plany na przyszłe produkcje, jak by tego było mało nawet po usunięciu filmu i ponownym umieszczeniu go w serwisie ale już bez ścieżki dźwiękowej limit dalej jest.Czy administratorzy na prawdę są tak obojętni na opinie użytkowników na temat ich żałosnych zmian?, a to i tak jest tylko wierzchołek góry lodowej...
Odpowiedz
Ja jednego nie rozumiem. Regulamin YT jest jasny jak mało który. Nie masz praw do materiałów które prezentujesz - nie powinieneś ich wrzucać, wszystko na ten temat. Wracając do porównań autobusowych - jednego przyłapią na jeździe bez biletu, innego nie, jednemu darują albo umniejsz karę jak się wytłumaczą, inny płaci full albo jeszcze ciąga się po sądach.
Nie przestrzegałeś zasad, to Cię póki co upomniano. A mogli w ogóle ubić konto. W sumie to dziwie się że do tej pory nie zniknęło 99% YT, produkcji w pełni zgodnych z regulaminem to chyba tam ze świecą szukać.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Skoro nie ma żadnych sposobów to trudno,dziękuje za dyskusję i pozostaje mi dalej użerać się YouTube.
Odpowiedz
Napisałem, że są sposoby ;) tylko tak czy siak jest to oszukiwanie.
Odpowiedz
Próbowałem jak to mówiłeś przerabiać w różnych programach jak np. Audacity i również wykrywał, pozostaje mi się po prostu z tym pogodzić...dzięki za odpowiedzi.
Odpowiedz
A czy ja mówiłem jak przerabiać?
Bo nie przypominam sobie...
Co nie zmienia faktu, że nie można tego zrobić. Tyle, że trochę się będzie utwór różnił od oryginału (nie może być identyczny...).
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości