'Usuwanie' fps'ów
Witam, nigdy nie zwracałem na to uwagi, jednak dzisiaj wyjątkowo mnie to zaczęło irytować: Otóż po stworzeniu projektu w Vegasie z klatkarzem 29.970p i wrzuceniu wielu różnych materiałów wideo, w większości posiadających zupełnie inny frame rate od projektu (np. 23.976 czy 25p), co parę klatek się po prostu one dublują. Jest to oczywiście jasne dla mnie i w związku z tym chciałem się Was poradzić, jaki program do konwertowania klatkarzu byście polecili? Do tej pory znalazłem świetnie działający AVIFrate, jednak jest on kompatybilny jedynie z formatem AVI.
Zależy mi na tym, aby konwersja była natychmiastowa jak to jest w przypadku wyżej wymienionego AVIFrate'a.
(Jeśli wątek się już gdzieś przewinął, najmocniej przepraszam, ale przeszukałem powierzchownie forum i nie znalazłem)
Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.
Serdecznie zapraszam :-)
http://www.youtube.com/ExclusiveMontages
Odpowiedz
Co ma wspólnego AViFrate z konwersją kl/s? Nic. Edytujesz tylko parametry w nagłówku AVI, które decydują o tym, ile będzie odtwarzanych klatek na sekundę, czyli zmieniasz tylko tempo odtwarzania. Np. film, który ma oryginalnie 25 kl/s i zmienimy mu w nagłówku rate z 25 na 50, będzie odtwarzany 2x szybciej. Konwersja ilości kl/s ma za zadanie zmienić ilość kl/s bez zmiany tempa odtwarzania.
Odpowiedz
(12-06-2011, 20:12)Pinto napisał(a):  Co ma wspólnego AViFrate z konwersją kl/s? Nic. Edytujesz tylko parametry w nagłówku AVI, które decydują o tym, ile będzie odtwarzanych klatek na sekundę, czyli zmieniasz tylko tempo odtwarzania. Np. film, który ma oryginalnie 25 kl/s i zmienimy mu w nagłówku rate z 25 na 50, będzie odtwarzany 2x szybciej. Konwersja ilości kl/s ma za zadanie zmienić ilość kl/s bez zmiany tempa odtwarzania.

Ok, kapuję (temat poprawiony). W takim razie mnie interesuje pierwszy wariant, który podałeś - czyli odtwarzanie bez tych 'niepotrzebnych', duplikowanych klatek. Jakiś program do wszystkich formatów, nie tylko AVI?
Serdecznie zapraszam :-)
http://www.youtube.com/ExclusiveMontages
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości