Mp4 nie daje rady
Jak pamiętam, ktoś tutaj zachwalał "Vegasowski" format MP4, prawda? Tidzu w swoim poradniku, nie?
W takim więc wypadku możecie mi powiedzieć dlaczego przy tak wysokich ustawieniach jak na poniższym screenie (wysoki, stały bitrate) dostaję pikselozę na ekranie? Co ruch, co jakaś dynamika to miejscami w takich sytuacjach widzę strasznie słaby obraz.

Poniżej screen z ustawieniami:

[Obrazek: problem.jpg]

Dla porównania zostało to przeze mnie wyrenderowane w formacie WMV. I wiecie co? W WMV jest wszystko jak należy z obrazem.

Zamieniam się w słuch... Nie mogę się doczekać Waszych odpowiedzi...
Staliście murem za swoim MP4. To co macie teraz na jego obronę?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Cześć Bunch.

~kaytek
offtop (też bym się przywitał)
Odpowiedz
Przejdźmy do meritum.
Ja mam na swoją tezę argumenty a ty?
Zaraz Ci pokażę...
Odpowiedz
Nie strasz, nie strasz...
Odpowiedz
No co "nie strasz"? Piszesz Ty na spółkę z Tidzem (który robi nawet tutoriale o tym fakcie), że MP4 jest lepsze.
No to ja Wam udowodnie, że nie jest lepsze. Test został przeprowadzony. Ten sam bitrate, ta sama rozdzielczość, ta sama liczba klatek, na tym samym materiale - i MP4 polega. DLACZEGO WIĘC?

Oto dowód:

Do obejrzenia:

Tam znajduje się film.

Tam gdzie kamera najpierw porusza się w prawo a potem oddala. Wtedy pojawia się po prawej pikseloza, w momencie gdy kamera się oddala, też pojawia się pikseloza. Wszystko na MP4. A gdy oglądamy tą samą scenę w WMV - obraz jest czysty!

Odpowiedz
Dla mnie możesz nawet renderować do txt...
Powiem Ci tak. Nie chce mi się ściągać i sprawdzać. Mam swoje doświadczenie - i to mi wystarczy.
A to, że Ty ciągle coś musisz mieć popierdzielone w projekcie, albo w komputerze - to nie moja sprawa.
Nie mam czasu pierdzielić się z tobą (ups.. nie o to chodzi siostro ;) chociaż twoje zdjęcie w bieliźnie... dobra nie ważne)...
Przez Twoje podejście - wiesz o czym piszę - nie zasłużyłeś sobie choćby na pięć minut poświęconego mojego czasu na sprawdzanie Twoich "niby testów".

Twoja sprawa.
Renderuj sobie do WMV... jeśli uważasz, że jest lepsza jakość.
Ale nie zawracaj dupy.

Po co piszesz takie rzeczy?
Odpowiedz
Cytat:Po co piszesz takie rzeczy?
Jakie rzeczy?

Sprawa przecież jest prosta. Utrzmujecie, że MP4 jest lepsze niż WMV. No to ja dałem przykład (dowód, argument) na to że jednak nie jest.
Projekt jest zrobiony poprawnie. Klip źródłowy też jest zgodny z Vegasem (AVI w kodeku MJPG). A co wychodzi w renderingu? Kiedyś już też był robiony taki test, to wtedy powiedzieliście, że "bitrate był różny". Teraz bitrate jest taki sam. I co? :)
No to ktoś tu nie ma racji, nie uważasz?
I jakich "niby testów"? A co to jest? Nie test?
Przecież Twoja odpowiedź to: "Nie ważne że masz racje na tym przykładzie, bo ja swoje wiem i wiem że ja mam racje"

Ściągać nie musisz nic bo to (w razie czego) ten sam plik co widzisz na YouTube. Plik zrobionego porównania a nie źródłowy. Źródłowy teraz wgrywam.

Odpowiedz
Ty, Bunch, a obiecałeś, że już Cie tu nie będzie? To ładnie tak robić z gęby cholewę?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Przecież powinniście być wdzięczni za wyprowadzenie Was z błędnego przekonania.

Ktoś tutaj wpadł tylko po to by obalić tezy jakoby MP4 renderowało lepiej niż WMV.

- właśnie to widzimy na powyższym filmiku...
Odpowiedz
Internet jest pełen takich mesjaszy, jedni przekonują o końcu świata, inny o tajnych aktach Pentagonu na temat UFO, inny o inwigilacji społeczeństwa przez stwory nie z tej planety. W to ostatnie zresztą jestem skłonny uwierzyć na jednym przykładzie. Cieszymy się, że masz jakiś cel w życiu, to szlachetne.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz