Problem z renderowaniem
Witam.

Jestem nowym użytkownikiem, korzystałem już trochę z sony vegas'a i znam już podstawy. Zrobiłem może ze 2 filmiki, które arcydziełem nie są, lecz działają poprawnie. Dziś postanowiłem zrobić kolejny filmik, wyszedł mi świetnie (przynajmniej moim zdaniem). A więc zamierzałem go wyrenderować. Niestety tu jest problem. Renderuje w formacie WMV na 3Mbps.
No i tu pojawia się problem, po godzinie czekania, na pasku dalej widnieje 0%, leci jedynie czas renderowania i przypuszczalny czas się powiększa.
Nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu, film jest dość krótki (ok 4 minut), a wszystkie sceny były już wykorzystywane do innych filmów.
Bardzo proszę o pomoc, gdyż nie wiem co robić. Początkowo myślałem że nie ma miejsca na filmik, i wyczyściłem dysk do 5 giga.

[Obrazek: sony2.png]

[Obrazek: sony1p.png]

LINK do albumu
Odpowiedz
A "temporary files folder" ma miejsce?
Odpowiedz
Tak ma, mam dysk podzielony na dwie partycje. Filmiki zapisuje na ,,D", która ma aktualnie 9 giga wolnego.
Gdy założyłem nowy projekt i dorzuciłem kilka losowych scen to wszystko ładnie się konwertowało. Więc zrobiłem jeszcze raz nowy projekt i wszystko pokopiowałem (copy and paste) do nowego projektu, lecz dalej występuje ten sam problem. Zostawiłem sony na 6 godzin i przez cały czas powiększa się tylko proponowany czas i leci czas całościowy. Proszę o pomoc, gdyż nie chcę rezygnować z tego filmiku
Odpowiedz
Twój problem rozwiąże ja, zmotywowany wpisem kolegi w tym temacie:
http://sonyvegas.info/Temat-Mp4-nie-daje-rady?page=2

Zrób teraz tak:

1. Wejdź w ustawienia projektu (możesz skrótem: ALT+ENTER) i ustaw go tak jak chcesz go oglądać, czyli ilość klatek na sekundę jaką później ustawisz i rozdzielczość jaką też później wybierzesz przy renderingu.
2. Zapisz projekt, powtarzam - projekt. Zapisujesz gdzieś taki plik projektu.
3. Włącz od nowa Vegasa, nowy projekt. Teraz przeciągnij PLIK PROJEKTU do tego programu. Czyli ten plik projektu jaki zapisałeś uprzednio.
4. Chwile program pomyśli i potem ułoży Ci klip. Przytnij teraz jeśli trzeba (początek/koniec) tego klipu. Najłątwiej abyś w zapisanym uprzednio projekcie zaznaczył markerem obszar na jakim znajduje się twój film. Zaznaczył okres na lini czasu, wcisnął "R". Dzięki temu, gdy wciągniesz ten zapisany projekt do nowego projektu w Vegasie, będziesz wiedział od jakiego momentu zaczyna się twój film i gdzie on się kończy.
5. Takie coś wyrenderuj, w WMV (ustawienia takie jak wpisywałeś wtedy w projekcie)
6. Koniecznie napisz tutaj, że TERAZ SIĘ UDAŁO i zagraj na nosie innym...
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
I to jest Twoim zdaniem Bunch rozwiązanie?
Faktycznie. Super jest ten WMV. Chyba się przerzucę. Przekonałeś mnie.
Odpowiedz
Może poczekajmy na odpowiedź? Może mu się nie uda?
Nie chwalmy dnia przed zachodem słońca. Okej?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Ja osobiście uważam, że WMV jest formatem dobrym jakościowo i objętościowo. Korzystam jednak z MP4 z powodu prędkości i z powodu, że mam kartę z CUDA.
Odpowiedz
Niestety dalej to samo. Zapisałem projekt i przeciągnąłem go na linię czasu. Wygląda to mniej więcej tak:
[Obrazek: sony5.png]
Więc albo mój komputer zamierza myśleć nad tym 5 godzin albo znowu powtarza się ten sam problem.
Odpowiedz
A znacie jakiś sposób na manualne dodanie kodeka X-Vid? Bo po zainstalowaniu standardowym ( tzn prawy przycik i instaluj) SV nie widzi mi tego kodeka mimo, że w systemie jest on widoczny
Odpowiedz
A skąd ściągałeś instalkę?
Wejdź sobie na oficjalną stronę Xvida. Ściągnij wersję pasującą do Twojego systemu (jeśli masz Windowsa 64bit, i Vegasa 64bit, to musisz zainstalować kodeki 64bitowe).
Następnie otwórz Vegasa, i wybierając AVI, masz możliwość kodowania Xvidem.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości