jaka kamera za 3500 zł
Dzień dobry
Prawdopodobnie niedługo będę w posiadaniu ok. 3500 zł z przeznaczeniem na kamerkę.
Robię filmy faunie i florze, zdjęcia poklatkowe rosnących roślin, filmy rodzinne, dokumentuję urlopy, w przyszłości zamierzam filmować w pomieszczeniach czynności związane z wykonywaną pracą. Filmy przedstawiające prawidłowo wykonywane czynności w ramach szkoleń.
Jaką kamerę zaproponowalibyście mi?
Do tej pory mam JVC GZ-HM440BEU ale brakowało mi funkcji i chyba stabilizacja nie tak działała, jak chciałem
Jeszcze jedno. Jestem legalnym użytkownikiem Sonyvegas 11 pro - jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie.
Pozdrawiam
Kapital
Odpowiedz
Dałeś dosyć duży rozstrzał zastosowań, nawet bardzo duży bym powiedział. Normalnie do "filmy faunie i florze, zdjęcia poklatkowe rosnących roślin" i inne tego typu to oczywiście nie kamera tylko DSLR z funkcją filmowania, choćby któryś z popularnych Canonów + dobre szkło (pomijam, że poklatkowe możesz robić czymkolwiek).
No ale urlopów i innej bardziej "rozrywkowej" działalności to jest to średnio wygodne.
Myśli, że doskonale by się sprawdził dla Twoich potrzeb Panasonic SD900 (opis: http://panasonic.net/avc/camcorder/hd/900_800_series/ ).
Ma wszystko co potrzebne do szczęścia, możesz wybierać między trzema wersjami - z kartą pamięci, z kartą pamięci + wbudowana pamięci i ostatnią - z twardym dyskiem. Osobiście wybrał bym z kartą pamięci.
No i jak Ci przyjdzie ochota, możesz dokupić przystawkę 3D, cudo to nie jest, no ale zawsze i na rodzinne wygłupy doskonale się nadaje.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(12-04-2011, 15:34)efix napisał(a):  oczywiście nie kamera tylko DSLR z funkcją filmowania
....................
któryś z popularnych Canonów + dobre szkło

Proszę Cię jaśniej. Masz "lejka" przed sobą. Byłbym wdzięczny za uszczegółowienie również określenia ... czymkolwiek.
Ja z pokorą przyjmę każde określenie sprzętu, i to "dobre szkło" to co to?

(12-04-2011, 15:34)efix napisał(a):  No i jak Ci przyjdzie ochota, możesz dokupić przystawkę 3D,

Tak. Za tą sugestię jestem bardzo wdzięczny.
Z drugiej jednak strony podejrzewam, że tutaj jest tak, jak w komputerach.
Kupując komputer wcześniej, sprzedawca wmawiał mi, że komputer ma możliwość rozbudowy i dokładał różne, z upływem czasu jak się okazało, zupełnie niepotrzebne elementy. Dzisiaj kupuję komputer jednorazowego użytku. Za dwa lata technika pójdzie tak do przodu, że w sprzęt ze średniej lub niższej półki nie opłaca się inwestować.
Liczę, że za ok. dwa, trzy lata kamery 3d stanieją i kupię jakąś o wyższych parametrach. Chyba słusznie myślę?

Kamera Panasonic SD900 - przeczytałem instrukcję, spodobała mi się.
Wytłumacz mi proszę, dlaczego nie zaproponowałeś mi kamery Sony?
Pytanie zadałem z tego powodu, że jako laik w wieku przekazach medialnych mówi się o nich.

Pozdrawiam
Kapital
Odpowiedz
Dobre szkło czyli dobry obiektyw ;)
Odpowiedz
(12-04-2011, 17:07)kapital777 napisał(a):  Wytłumacz mi proszę, dlaczego nie zaproponowałeś mi kamery Sony?

Panasonic HDC-SD900 to kamerka bardzo dobra i chwalona przez użytkowników, więc co jeszcze do szczęścia potrzebne.
Odpowiedz
(12-04-2011, 17:15)Rysio napisał(a):  Dobre szkło czyli dobry obiektyw ;)

Ja sądziłem, że pod hasłem "dobre szkło" kryje się Cognac Hennessy Beaute du Siecle lub Cognac Hennessy Paradis, bo jest to szczegółowe określenie czegoś dobrego :).
(12-04-2011, 17:44)Pinto napisał(a):  Panasonic HDC-SD900 to kamerka bardzo dobra i chwalona przez użytkowników, więc co jeszcze do szczęścia potrzebne.
No dobrze, dobrze.
W przypadku pieców gazowych Wiessman słyszałem taką opinię od fachowca, że dzisiejsze modele chowają się w stosunku do wcześniejszych, dlatego kupuje się piece innych firm.

Odpowiedz
"Dobre szkło" - obiektyw dobrej klasy. Problem z lsutrzankami jest taki, że możesz dostać za w miarę małe pieniądze całkiem niezłe body (korpus) aparatu. I nagle okazuje się, że mimo tego, że masz taki sam sprzęt jak kumpel, on ma zarąbiste ostre zdjęcia a Ty masz "mydło". Rożnica - obiektyw. Z drugiej strony szczególnie w fotografii przyrody możliwość zastosowania innego obiektywu to nieoceniona zaleta. Dobre makro albo dobry teleobiektyw.

Cytat:Liczę, że za ok. dwa, trzy lata kamery 3d stanieją i kupię jakąś o wyższych parametrach. Chyba słusznie myślę?
Nie niesłusznie. Kamera 3D domowa już jest tania jako taka, masz do wyboru modele jak ten Panasonic, z przystawką pryzmatyczno-soczewkową i takie jak ten nowy Sony 3D, z dwoma obiektywami. Więc jasne możesz czekać, ale tylko po grzyba? Jeżeli chcesz kręcić 3D naprawdę, to znajdziesz najodpowiedniejsze rozwiązanie. Ja Cię tylko informuję, że przy tej kamerze jest możliwość dołożenia takiej przystawki w celach rozrywkowych.
Cytat:Wytłumacz mi proszę, dlaczego nie zaproponowałeś mi kamery Sony?
Dlatego, że w porównywalnej cenie nie dostaniesz Sony z takimi samami możliwościami.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Efix
Dziękuję za odpowiedź.
Była wyczerpująca i zupełna
Pozdrawiam
Kapital

Odpowiedz
Piszę tego posta w dwóch sprawach.
Pierwsza podziękowanie dla Efixa.
Jako ciekawostkę powiem że zaproponowano mi w pomocy technicznej JVC (miałem ich kamery od roku 2000) i zaproponowano mi JVC GC PX 10. Sam sprawdziłem możliwości i poza możliwością wykonania przez JVC 500 zdjęć/sekundę, chyba pozostałe parametry chyba gorsze, ale definitywnie, kamera jest dyskwalifikowana dla mnie, bo nie ma wizjera. Jak robię filmy na południu Słońce jest tak intensywne, że ekran LCD jest całkowicie niewidoczny albo tak go muszę skręcić, i siebie w paragraf, że nie pasowało mi to.
Druga to aparat fotograficzny z możliwością wykonania zdjęć poklatkowych.
Padło hasło:
„choćby któryś z popularnych Canonów +”
Nie chciałem być upierdliwy i zacząłem zgłębiać temat.
Zadzwoniłem do Canona i odpowiedziano mi, że aparaty z tą funkcją to są do kupienia ale cena jest, jak dla mnie trochę duża, 2 tysiące, do 25 tysięcy. Podziękowałem.
Zadzwoniłem do pomocy technicznej Sony. Poprosiłem o typy aparatów do zdjęć poklatkowych i … i odpowiedziano mi, że żadne aparaty Sony nie mają takiej funkcji. Zdębiałem. Wiem, że mimo wszystko aparaty Sony z wyższej półki mają tą funkcję ale szpeczjaliszta z pomocy technicznej, nie z infolinii, zapewnił mnie z rozwalającą szczerością, że żaden aparat Sony nie posiada takiej funkcji.
Podziękowałem.
Szukałem dalej i wpadłem.
Wpadłem na pomysł zastosowania wężyka z czymś takim elektronicznym, co umożliwia wyzwalanie zdjęć automatycznie.
No tak i tu napotkałem na problem.
Bo nie każdy aparat (chyba), posiada gniazdo do samowyzwalacza.
Właśnie jadę do Mediaexpert i Mixelectronic, i na żywo będę sprawdzał, który aparat ma wejście i może jakiś aparat kupię.
Pozdrawiam
Kapital

Odpowiedz
Każda lustrzanka Canona posiada gniazdo do programowalnego wyzwalacza. Z kompaktów Canona to wiem, że PowerShot G12 ma.
Odpowiedz