Czy istnieje taki plugin ?
Czy istnieje plugin, w którym mógłbym rysować na danej klatce filmu ?
Odpowiedz
A nie możesz przechwycić po prostu klatki i potem porysować na niej w photoshopie czy paintcie jakimś? :D
Odpowiedz
No mogę, ale taki plugin znacznie ułatwił by mi pracę :D
Pracę to za duże słowo, ale no, zabawę :P

Nie chodzi o jakieś wielkie super Damy z Łasiczka, po prostu kilka kresek :P
Istnieje takie coś :P ?
Odpowiedz
Ja bym to w Photoshopie zanimował... I wyeksportował jako MOV.
Odpowiedz
Zdecydowanie lepiej dorysowywane rzeczy robić w następujący sposób:
1 - eksport filmu do sekwencji obrazów (png/tga czy nawet bmp jak ktoś ma dysk duży) (chyba da się zrobić to w Virtualdub)
2 - edycja klatka po klatce w programie graficznym (photoshop czy inny, najlepiej taki w którym da się szybko i wygodnie przenosić warstwy z obrazka na obrazek)
3 - złożenie tego do kupy (spowrotem do pliku video np. w Virtualdub)

Da się "dorysować" bezpośrednio w Vegasie za pomocą media generatora i masek, są też wtyczki od Borisa(jeśli można go nazwać wtyczką), jednak brak dokładności co do pixeli może doprowadzić do szewskiej pasji. Swojego czasu popełniłem generator mieczy świetlnych, ale to jest plugin, który uogólnia zagadnienie dorysowywanek i efekt jest akceptowalny jeśli na czas pracy z pluginem włączy się pełny podgląd i dobrą jakość renderingu.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
A po co eksportowac VDubem do sekwencji, skoro Vegas może zarówno wypluć skewencję jak i zaimportować potem? Nawiasem mówiąc Photoshop potrafi pracować na sekwencjach obrazków o ile pamiętam.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
W sumie możliwe, że to dodali, na razie ze względów budżetowych zatrzymałem się na 8-ce i nie wiem, jak to jest w nowszych (w tej co mam mogłem wyeksportować do png-ów za pomocą skryptów, jednakże liczba klatek nie była taka sama jaka była w materiale filmowym, dlatego używam VD)
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Eeeee... no chwila... nie chce mi się specjalnie instalować ósemki, ale nie ma tam importu i eksportu sekwencji klatek? Kurcze, musze znaleźć w domu ksiażke od Vegasa 6, nawet tam to chyba widziałem, no ale może sie mylę.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dopiero Vegas Pro 9 wspiera Inport i Export sekwencji klatek.
Tak samo jak PSD... dopiero od dziewiątki.

Zrzut z ósemki:

Odpowiedz
Wsparcie PSD to takie po uju.
Odpowiedz