Architect - HD na DVD
W jaki sposób można nagrać film HDV na zwykłym DVD za pomocą Architecta? Próbowałem wybrać Blu-Ray Disc, ale nagrywa mi płytę bez Menu. Czekam na porady.
Odpowiedz
Trzeba zrobić płytę z Menu.
Jaką płytę chcesz uzyskać w ten sposób? Na czym chcesz odtworzyć?

Bo masz opcje takie:
- DVD-Video - więc trzeba przekonwertować materiał do odpowiedniej rozdzielczości PAL (lub NTSC - jeśli ma iść na taki rynek);
- BD - płyta Blu-ray - w takim przypadku trzeba tylko format zmienić (rozdzielczość może zostać jak najbardziej);
- HD DVD / AVCHD DVD - czyli film w rozdzielczości HD na płycie DVD (w Twoim przypadku, jeśli zostajesz przy jakości i rozdzielczości HDV -około 25minut na krążku DVD). Jeśli przekodujesz sobie do AVCHD, to możesz ustawić mniejszy Bitrate, a pogorszenie filmu będzie niezauważalne. Przykładowo dla rozdzielczości HDV - czyli 1440x1080; film kodujesz 18Mbps. A wtedy to ponad pół godziny filmu wejdzie :)

A jeśli chodzi o menu, to nie rozumiem. Masz gotowe szablony... Chyba, że jako nowy projekt dałeś "Single Movie"...
Odpowiedz
Chcę nagrać HD DVD / AVCHD DVD - czyli film w rozdzielczości HD na płycie DVD. Tylko żeby w Architect nagrac taka rozdzielczość to trzeba wybrać Blu Ray Disc bo przy wyborze DVD mamy tylko standardowe rozdzielczości. Menu mam zrobione i w podglądzie wszystko działa w porządku, natomiast po wypaleniu na płytę nie ma Menu jest tylko film.
Odpowiedz
A na czym to odtwarzasz? Nie czasem na PS3?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Odtwarzam na kompie w Power DVD
Odpowiedz
Sprawdź płytę na stacjonarnym, "prawdziwym" odtwarzaczu na wszelki wypadek, ale o ile wiem, żaden producent nie gwarantuje, że "oszukane" formaty jak BD5 i BD9 będą poprawnie odtwarzane z pełną funkcjonalnością. Mogą, nie muszą.

Odpowiedz
A gdzie masz ustawiony start płyty?
Normalnie robisz jak Blu-ray, tylko jako nośnik ustawiasz DVD-5
Odpowiedz
Start płyty mam ustawiony na Menu. Wybrałem nośnik DVD-5. Na stacjonarnym odtwarzaczu też chodzi bez menu.
Odpowiedz
Więc obawiam się, że jest tak, jak pisał efix - niezgodność z standardem.
Niestety DVD Architect nie wspiera standardów typu HD DVD oraz AVCHD DVD...

Sprawdziłem, i faktycznie nie ma nawet wyboru płyty DVD5 lub DVD9 przy projekcie HD (Blu-ray).
Oczywiście zrobione ISO można nagrać na DVD, albo nawet na CD (jeśli tylko pojemność na to pozwoli), jednak nie gwarantuje to zgodności z wszystkimi odtwarzaczami.

W takim wypadku może trzeba by sprawdzić inny program do authoringu?
Nero Vision ma taką opcję...
A tak swoją drogą, zrobiłem test.
Utworzyłem w DVD Architekcie nowy projekt: Blu-ray disc..., wrzuciłem menu, przykładowy klip itd.
Przemieliłem na ISO (oczywiście wszystko wg standardu, tak, jakbym chciał zrobić Blu-ray).
Rozpakowałem ISO do katalogu, gdzie znajdują się podfoldery: BDMV oraz CERTIFICATE.
Otwieram PowerDVD, wskazuję katalog główny i... otwiera się menu. Więc jakbym to nagrał na płytę DVD lub CD, też powinno zadziałać.

To, czy pójdzie na stacjonarnym DVD zależy, czy łyknie HD, oraz taki "dziwny" format płyty. Odtwarzacz Blu-ray nie powinien mieć problemów.
Na PowerDVD chodzi.
Odpowiedz
Jeszcze jeden drobiazg - dla testujących obrazy ISO zrobione przez Architecta - DaemonTools, także najnowszy + np. PowerDVD radzi sobie tak sobie tzn. sobie nie radzi, wywala komunikat unsupported disc itd.
Ale doskonale działa "owieczka" - Slysoft Virtual CloneDrive, obraz zachowuje się poprawnie - jest menu itd.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości