Czyżby im wyżej tym gorzej ?

Na tym forum spotykam krytyczne uwagi o S.Vegas Pro z których to wynika że SCS wypuszcza na rynek nowszą wersję softu z większymi błedami od poprzedniej.
Itak np. S.V. Pro 10.0e jest dużo gorszy niż 10.0a. , natomiast wersja 11 niewiele wnosi w stosunku do poprzedniej.
Czy tak faktycznie jest tego nie wiem gdyż posiadam tylko 9.0e -64 bit.
Osobiście nie mogę sprawdzić
gdyż na stronie Sony jest tylko ostatnia wersja programu.
Uważam że nie ma doskonałych programów, a ich poprawna praca w znacznej mierze zależy od sprzętu na którym zostały zainstalowane
Odpowiedz
Generalnie jest tak, że każda kolejna wersja (build) to ten sam vegas z wprowadzonymi poprawkami, więc nie jest możliwe, aby kolejna wersja była gorsza. Oczywiście pomijam jakieś przypadki, w których użytkownik wykorzystuje mały procent funkcji tego programu, i w związku z poprawkami, ta akurat jedna funkcja działa gorzej (chociaż sam osobiście nie zauważyłem pogorszenia działania wraz z kolejnym buildem).

Natomiast zmiany kolejnych wersji (numerów) są dokładnie opisane na stronie producenta (w sumie zmiany w buildach też).

Do najważniejszych zmian w VP11 jest wspomaganie GPU.
Dodatkowo - przepisane zostały pluginy (w ten sposób wyeliminowano wiele błędów - choćby niemożliwość wprowadzania wszystkich znaków diakrytycznych).
Najnowszy Vegas Pro 11 pracuje (moja prywatna opinia) - dużo stabilniej oraz płynniej (szczególnie przy AVCHD).

Niestety z kolejnymi wersjami zdarza się, że znikają niektóre funkcje - widocznie stosunkowo mało osób używało (np. rendering na wielu komputerach jednocześnie - rendering sieciowy). Zostają zmienione niektóre rzeczy (np. mixer audio), niektóre pluginy audio (VST) nie działają...mimo przeinstalowania.
Ze strony sony możesz pobrać KAŻDĄ wersję programu (nawet Vegas 1).
Skąd Twoja opinia, że: "S.V. Pro 10.0e jest dużo gorszy niż 10.0a."?
Masz jakieś konkretne przykłady?
Odpowiedz
Cytat:znikają niektóre funkcje - widocznie stosunkowo mało osób używało (np. rendering na wielu komputerach jednocześnie - rendering sieciowy)

To akurat zniknęło, bo generalnie więcej z tym było problemów niż pożytku, mówiąc krótko - waliło się często. Zresztą specjalnie się nie dziwie, Vegasy trafiają czasem w hmm dziwne ręce, i jeżeli często z jednym Vegasem jest problem, to wyobraź sobie Vegasa w sieci u niektórych userów ;P
A zupełnie inna sprawa, że chyba było to zwyczajnie nieopłacalne, nie było jakiegoś mega przyrostu wydajności, gdzie widziałem obszerne testy.

Cytat:Na tym forum spotykam krytyczne uwagi o S.Vegas Pro z których to wynika że SCS wypuszcza na rynek nowszą wersję softu z większymi błedami od poprzedniej.

Tak, i robi to specjalnie żeby wydymać klienta. Święci nie są i grzeszą głównie "zaniedbaniem", ale bez przesady. Opierasz się na zdaniu 1 (słownie: jednego) usera tego forum i pojękiwaniach paru innych w niekluczowych drobiazgach.
Cytat:natomiast wersja 11 niewiele wnosi w stosunku do poprzedniej.
Przepraszam, ale generalnie pieprzysz głupoty. Sprawdź (jak pisał przedmówca masz możliwość ściągnięcia KAŻDEJ wersji), potem się wypowiadaj. V11 w większości został napisany od nowa.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz