jak zrobić tło za postacią
Jak zrobić tło za postacią w filmie

przykładowo stoi sobie koleś w czapce górala i ja chcę żeby dodać za niego tło gór. Jak to zrobić??

Kompletnie nie mam pomysłu przecież maskowanie każdego jego ruchu tak by nie odsłonić nawet kawałka prawdziwego tła jest chyba niemożliwe?

Są jakieś inne sposoby??
Odpowiedz
zapoznaj się z terminologią kluczowania obrazu :)
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
A ta postać jest już nagrana?
Jeśli nie - to nagraj na green screenie, a później tylko maskowanie kolorem.
Odpowiedz
(11-28-2011, 13:54)lighthunder napisał(a):  przecież maskowanie każdego jego ruchu tak by nie odsłonić nawet kawałka prawdziwego tła jest chyba niemożliwe?

Jeśli nie nagrałeś na zielonym tle, to tylko to pozostaje :)
Odpowiedz
A ja dodam, że "chyba" jest tu bardzo słusznym słowem. Co prawda w złotych latach Gwiezdnych Wojen itd. właśnie wycinano tak ręcznie, klatka po klatce. Także dziś jest to dosyć popularny sport, wiele firm szuka takich ludzi do tej niewdzięcznej pracy (do rotoskopingu), także w Polsce.
Ale są też programy, które potrafią niezłe czary jeśli chodzi o pomoc w wycinaniu obiektów z "nie niebieskiego" tła, jak choćby stary już Mokey.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Tia,MonkeyJam jest niezastąpiony już dłuuuugo.. Ale tak,jeżeli nie jest to na zielonym tle (do green screen'a)A chcesz to robić w Vegasie to wycinaj,miłej pracy ;)
Odpowiedz
Ja nie piszę o MonkeyJam tylko o Mokey.
I nieprawdą jest, że jedynym warunkiem "niewycinania" klatka po klatce jest greenscreen. Można zastosować technikę klucza różnicowego, ale - takie rzeczy należy zaplanować PRZED zdjęciami, a w wielu wypadkach (np. przy ruchomej kamerze) jest to niemożliwe bez specjalistycznego sprzętu.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz