Przesiadka z Pinnacle 14HD na SV11 Plat
Witam, jestem tu nowy i zamierzam w wolnym czasie przekopać całe Wasze forum w poszukiwaniu cennych wskazówek dotyczących edycji w SV.
Zdecydował się przesiąść z Pinnacle 14 Ultimate własnie na SV (kurier w drodze). Mam nadzieję, że zrobiłem słusznie. Mam na początek kilka pytań, które utwierdzą mnie w słuszności mojej decyzji. Opiszę problemy i mam nadzieje, że SV rozwiąże je bez problemu.

1. Wydajność. Mam sporo zaległości rodzinnych (DV i AVCHD) i specjalnie zmieniłem platformę na wydajniejszą (i7 2600k, 16GB, 8800GTS 640MB (stara karta z poprzedniego konfiga), SDD itp, Windows 7 64bit). Po instalacji systemu i Pinnacle dość niemiłe zaskoczenie - renderowanie nie wykorzystuje całej mocy CPU. Nie wiem czy Pinnacle wykorzystuje 64bity lub CUDA? Mam nadzieje, że SV wykorzysta moc obecnej konfiguracji bo sporo obróbki przede mną....

2. Interfejs. Mam już jakieś doświadczenia z Pinnacle, bawię się z nim od wersji 11. Czy ktoś ma już taka przesiadkę za sobą i może stwierdzić, że na SV pracuje się lepiej /gorzej? Brak polskiego interfejsu raczej nie powinien mi przeszkadzać, w razie czego jest polski podręcznik (tak?)

3. Różne formaty wyjściowe. Tu największa zagadka. Pinnacle nie mógł automatycznie wrzucać gotowych filmów na YT (wywalał błąd, trzeba było ręcznie wrzucać film). Jak sobie radzi SV?

Najważniejsze pytanie na które być może znajdę później odpowiedź na forum. Mam zamiar wszystkie obrobione filmy trzymać w postaci plików (nie płyt DVD/BR - ta będą jak backup). W jakim formacie wyjściowym robić pliki AVCHD? Mam zamiast je później odtwarzać na czymś z pokroju WD TV HD, odtwarzaczach BR z obsługa AVCHD/mkv lub PS3.

Tym samym kończę swojego posta i liczę na jakąś pomoc dla nowego na forum.
Odpowiedz
(11-28-2011, 13:06)petrumi napisał(a):  Witam, jestem tu nowy i zamierzam w wolnym czasie przekopać całe Wasze forum w poszukiwaniu cennych wskazówek dotyczących edycji w SV......

W związku z dużym zainteresowaniem moim postem :) pozwolę sobie zadać jeszcze jedno pytanie bo mam w końcu SV10.

Co dokładnie przyśpieszy zmiana karty 8800GTS na coś 560Ti ?
Mam do obrobienia sporo materiały DV i AVCHD (50/50).
Odpowiedz
(12-08-2011, 14:20)petrumi napisał(a):  Co dokładnie przyśpieszy zmiana karty 8800GTS na coś 560Ti ?
Mam do obrobienia sporo materiały DV i AVCHD (50/50).
http://www.sonycreativesoftware.com/movi...pp/compare
Przyspieszy najwyżej rendering do AVC/H.264
Odpowiedz