doradzcie mi
Witam.
http://www.youtube.com/user/MultiGoalsTV?feature=mhee

To jest mój kanał. Nie mam blokowanych filmów nie wiem czy przez to, że obcinam górę i nie widać żadnego np. logo z ligi czy, że daję taką notkę:
Kod:
COPYRIGHT STATEMENT: This video is property of Real Madrid, Atletico Madrid, MediaPro, La Liga, Canal + Sport, FIFA and UEFA. This video is not being used to make money in any way and is for entertainment and leisure purposes only. This is an act of fair usage as described by the Copyright Offices, therefore, a dispute should not occur over this video.
Copyright Disclaimer Under Section 107 of the Copyright Act 1976, allowance is made for "fair use" for purposes such as criticism, comment, news reporting, teaching, scholarship, and research. Fair use is a use permitted by copyright statute that might otherwise be infringing. Non-profit, educational or personal use tips the balance in favor of fair use.

I tutaj pytanie bo nie wiem czy warto zrobić adsense i generować przychód czy zaczną mi blokować filmy lub usuną konto?

Proszę o pomoc, z góry dziękuję.
Odpowiedz
Radzę Tobie przeczytać regulamin konta partnerskiego. Wyraźnie napisane jest, że na konto możesz dodawać tylko:
1. Swoje filmy (te, do których posiadasz pełne prawa autorskie)
2. Filmy, na których umieszczenie masz zgodę osoby posiadającej pełne prawa autorskie
3. Filmy, które są w domenie publicznej, copyleft (głównie nieliczne dokumenty państwowe, niektóre materiały NASA...) bądź znalazły się w niej z powodu przedawnienia praw autorskich (bodajbym 70 lat od śmierci autora bądź 150 lat od stworzenia jeśli autor jest nieznany) bądź oznaczone na darmowej licencji umożliwiającej rozpowszechnianie (Creative Commons)
No i 4 wiadomość, która nie jest w pełni potwierdzona (radzę zapytać na jakimś prawnym forum), że można używać publicznie fragmentów audio/wideo z jednego źródła jeśli użyjesz tylko 8 sekund materiału.

PS: "Fair use" dotyczy tylko treści z krajów objętych tym systemem i udostępnianie na tej licencji jest możliwe tylko w tych państwach, w których jest to prawnie unormowane. W Polsce nazywa się to "Dozwolony użytek wykraczający poza zakres osobisty" ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Dozwolony_u...s_osobisty ) Poza tym ktoś chyba nie rozumie co umieścił w opisie...
Cytat:Copyright Disclaimer Under Section 107 of the Copyright Act 1976, allowance is made for "fair use" for purposes such as criticism, comment, news reporting, teaching, scholarship, and research.
oznacza:
Cytat:Prawo własności opisane w punkcie 107 Ustawy o Prawie Własności z 1976 roku, przyzwala na użycie "fair use" w sytuacjach takich jak: krytyka, komentowanie, reportaż, nauka, stypendia i badania.
PPS: Coś o Copyright http://www.youtube.com/t/copyright_permissions
Odpowiedz
Nie masz prawa do generowania przychodów z tych materiałów.
Odpowiedz
I dużo byś nie zarobił z tą ilością wyświetleń. Ja z podobną przez miesiąc wzbogaciłem się o pół euro:D
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości