Program do tworzenia muzyki "komediowej"
Wiem że to forum o Vegasie ale na pewno ktoś z was będzie wiedział.

Znacie programy w których można tworzyć muzykę komediową

chodzi mi o takie podkłady muzyczne jak są choćby w "Kiepskich"

w FL podobno nie ma takich efektów tylko same "techniawskie"

znacie może jakieś wtyczki albo programy z charakterystycznymi komediowymi beatami.??
Odpowiedz
Muzykę komediową można tworzyć w każdym sofcie służącym do tworzenia muzyki. Efekt zależy tylko od umiejętności obsługującego program.
(11-27-2011, 9:57)lighthunder napisał(a):  w FL podobno nie ma takich efektów tylko same "techniawskie"
Co zrobiłeś w kierunku zweryfikowania tego "podobno"? Ściągnąłeś chociaż wersję próbną? Uruchomiłeś chociaż raz ten program?
Odpowiedz
Co rozumiesz przez pojęcie 'tworzenie muzyki'?
Bo dla mnie tworzenie - czyli komponowanie, polega na tym, że bierzesz instrument, i grasz wymyślony fragment, który następnie jest przetwarzany - modulowany (dobrze by było, żeby zgodnie z podstawowymi zasadami muzyki) a następnie aranżowana całość. Na koniec jeszcze postprodukcja, i mamy stworzony utwór (tak oczywiście w wielkim skrócie).
Zależy teraz, na jakich instrumentach potrafisz grać, ewentualnie jakich muzyków masz do dyspozycji (tzw. sesyjnych). Również ma znaczeniie, gdzie planujesz zrobić nagrania (studio czy dom... Perkusji np w domu nie nagrasz, chyba, że masz odpowiednio wytłumione pomieszczenie i oczywiście odpowiednią ilość mikrofonów
...).
Do perkusji można jeszcze użyć np. zaprogramowanego automatu perkusyjnego.

Do tworzenia zatem przyda się każdy program rejestrujący obsługujący 'multitrack' (wielościeżkowy).

tyle wstępu na temat 'tworzenia' muzyki.

Jeśli natomiast chodzi ci o miksowanie gotowych sampli... to wybacz, nazwanie tego 'tworzeniem', jest dla mnie tak samo absurdalnym, jak np nagrywannie scen z gry -'filmowaniem' ;)
Odpowiedz
Lepiej zamiast szukać programu, puść zlecenie w sieć - będzie szybciej i być może taniej a i przy okazji może się jakiś muzykant wykazać ;)
Fruityloops pozwala tworzyć to, co potrafi stworzyć obsługujący ten program muzyk - pewnie oglądałeś/słuchałeś załączone do niego standardowe dema.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Może niejasno się wyraziłem...

Faktycznie tworzenie prawdziwej muzyki w FL-u korzystając z sampli jest niemożliwe, mi natomiast chodzi
o to gdzie mógłbym znaleść takie sample z komediową muzyczką

choćby takie

Tę muzykę można wykorzystywać darmowo ale pod warunkiem że będzie znajdowało się w naszym filmie imię i nazwisko jej twórcy a problem polega na tym że nie w każdej produkcji jest to możliwe, bo gdy na przykład wysyłam film na festiwal lub na jakiś konkurs to wysyłając film zgodnie z regulaminem przyznaję że mam całkowite prawo autorskie i majątkowe do całości materiału, dlatego właśnie szukam komediowych sampli aby uniknąć nieprzyjemności...
Odpowiedz
no to lipa. Trzeba by samemu coś zklecić, lub poprosić kogoś (tak, jak napisał vm-rexor) o kompozycję.
Zlecenie -> umowa o dzieło z przekazaniem praw autorskich...
Odpowiedz
Dla ścisłości - prawa autorskie są niezbywalne... Majątkowe owszem...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości