Różne poziomy głośności
Witam. Mam pytanie odnośnie Vegasa HD Platinum 10.0 Mianowicie, czy da się ustawić różne poziomy głośności dla dwóch ścieżek audio tzn. na przykład nagrywam filmik z gry, wrzucam do vegasa, nagrywam głos mikrofonem i dodaję też jakąś muzyczkę i teraz - jak zrobić żeby ta muzyczka była ciszej i leciała sobie w tle, a głos z mikrofonu głośniej.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Otwierałeś w ogóle program Sony Vegas?
Patrzyłeś co tam w ogóle jest i do czego służy?
Bo po takim pytaniu wnioskuję, że ledwo udało Ci się ściągnąć program i pewnie jeszcze zcrackować, a nawet nie bardzo wiesz, co do czego.

W regulaminie jest wyraźnie napisane, że obowiązuje podstawowa znajomość programu, a twoje pytanie dotyczy bardzo podstawowej sprawy.
"...Regulamin został lekko zaostrzony, jeżeli ktoś będzie wykazywał elementarny brak wiedzy z zakresu wideo czy samego Vegasa to BAN z miejsca..."

Przy każdym tracku na timeline jest tłumik do regulacji głośności.
Zgadnij do czego służy? ;)

Poświęć trochę czasu i popatrz w plik pomocy [F1].
Jeśli ciężko się z tego połapać, to polecam zaopatrzyć się w instrukcję programu.
Odpowiedz
Dla Ciebie może i jest to oczywiste. Dla mnie nie, szczególnie że tego nie widać. O tym po prostu trzeba wiedzieć i tyle. Program legalnie zakupiony otrzymałem w prezencie przedwczoraj, więc jakoś dużo czasu nie miałem na zapoznanie się ze wszystkimi funkcjami (nawet tymi podstawowymi). Dziękuję za szybką i pomocną odpowiedź.
Odpowiedz
Jak wrzucisz jakikolwiek plik z dźwiekiem, to powstaje track (ścieżka), z lewej strony masz różne przełączniki i suwak i. Jeden jest do głośności, drugi do panoramy ("balans" L-R).
Można również przyciszaś ścieżkę na inne sposoby:
- krzywa głośności envelope volume(daje kontrolę i możliwość zmian w trakcie utworu/filmu),
- głośność eventu (poszczególnego fragmentu - klocka z dźwiękiem),
- za pomocą pluginu.
Odpowiedz
Moja rada? Nie poznawać podstaw takich programów sam.Na You Tube jest wiele profesjonalnych serii gdzie objaśnią Ci podstawy i wszystko najważniejsze związane z Vegasem.Więc proszę,następnym razem nie przychodź na forum i nie zadawaj pytań będą kompletnie zielonym.
Odpowiedz
@Cuma - wybacz, ale pieprzysz głupoty.
Właśnie poznawanie samemu najwięcej daje.
Wystarczy klikać, porównywać, obserwować, no i oczywiście czytać (np pomoc programu lub instrukcje).
na yt jest mnóstwo filmików z kardynalnymi błędami. To tak jakbyś chciał się uczyć od nauczyciela który niewiele potrafi: ot nauczył się jednego wzoru, jednego przykładu i strasznie będzie matematyki uczył.

Albo dobra książka z podstawami, albo samemu metodą prób i błędów.
Inaczej efekt jest taki jak widać na forum: 'coś włączyłem i nic nie działa..'

Można podglądnąć, jak uzyskać efekt, ale nie uczyć się podstaw z błędami!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości