problem z mp4
Witam wszystkich
Na wstepie zaznacze ze moja przygoda z SV zaczela sie jakie 3 dni temu, w domu mam 2 aparaty fotograficzne i kamerke, nie zebym sie chwalil bo tylko jeden jest moj :).
Ale do rzeczy jak wrzucam plik mp4 z kamery SANYO fullHD to obraz i owszem jest ale dzwieku brak :(, (na lapie mam zainstalowane kodeki: quick time alternative oraz k-lite codec pack) nie mam pojecia dlaczego - jakies podpowiedzi, sugestie ??
jak wrzucam avi to wszystko spoko tylko ze aparaty slabo kreca filmiki, zdecydowanie wole z kamerki.
zapomnialem dodac ze jak ogladam w playerze na lapie to glos jest
dzx za zainteresowanie
Odpowiedz
witam
naprawde nikt nie wie o co moze chodzic, gdzie jest problem ??
moze jakas podpowiedz - ustawienia ??
moze tak musi byc a ja chce niemozliwego ??
moja przygoda jest naprawde krotka i nie kumam jeszcze kompletnie SV :)
dzx za zainteresowanie i ewentualne podpowiedzi
Odpowiedz
Nic nie wiemy o plikach wideo, prócz tego, że są z kamery Sanyo full hd, i że nie ma dźwięku.

może dźwięk jest zakodowany AC3? A Vegas nie zawsze otwiera ten format...
Może dźwięk jest w AAC, a qtalternative nie jest dobrym wyjściem?

W wymaganiach Vegasa jest wyraźnie: Quick Time (a nie alternative...), ale nie wiem, może z alt. też działa - ja używam quick timea, i nie mam doświadczenia z alternative.

następnym razem, jak chcesz, żeby ktoś pomógł, pisz, jaki masz system, wersję vegasa (build), kodeki, procesor, ram, i ogólny stan systemu.

Oczywiiście obowiązkowo - parametry plików wideo.
Odpowiedz
fishark: Może masz SV9 i potrzebujesz QT 7.1.6?
mateuszszar: QT alternative działa z Vegasem, chociaż ja polecam jednak QT.
Odpowiedz
Sprawa analogiczna do problemów z Toshiba Camileo, czyli też dźwięk enkodowany w AAC. Trzeba kombinować z kodekami.
Odpowiedz
witam

nie mialem zbytnio czasu ostatnio, wiec pisze dopiero teraz

system: Vista 32
proc: core duo 1,73
ram: 2gb
lap: hp pavilion dc6000

SV pro 8, build 144
qt alternative 3.1.1
k-lite mega codec pack 7.9.0

a jak koduje dzwiek to nie mam pojecia i nie wiem jak to sprawdzic, mialem qt ale odinstalowalem i zainstalowalem qt alternative bo wyczytalem gdzis na forum ze jest lepszy :), moja przygoda z filmami kodekami itp jest praktycznie znikoma, nie kumam kompletnie o co biega :P, a chce pomatowac kilka filmikow z gry i powrzucac na YT, stad moje zainteresowanie SV
jak potrzeba wiecej informacji to podam
dzx za wszelka pomoc
Odpowiedz
heh podpowiedzi az sie sypia - pposzukam jakiejs alternatywy
Odpowiedz
Nie odpowiedziałeś na moje pytanie, więc ile razy mam pisać, żebyś podał dokładne dany filmu?
Najlepiej z Media Info.

Moje przypuszczenia, że dźwięk jest AAC nie zostały przez Ciebie potwierdzone.
Ale nawet jeśli tak jest, to Pinto napisał, że trzeba kombinować z kodekami.

Poza tym, mimo że Piciu napisał, że QTalternative działa z Vegasem, ja nie mam pewności, czy oby na pewno - jeśli chodzi właśnie o dźwięk AAC?
Nie tak dawno pojawił się własnie taki problem na forum.
Ale to w sumie tylko moje prywatne zdanie. Sam nie będę specjalnie odinstalowywał QT żeby sprawdzić, bo komuś coś nie działa... no nie?

Zawsze jeszcze istnieje możliwość przejścia na jakiś bardziej strawny format...
Jeśli jest problem tylko z dźwiekiem, to można wyciagnąć dźwięk z klipów, i przekodować np. do wave...
Odpowiedz
A tego akurat nie sprawdzałem. Wiem, że obraz mi działał i dźwięk w MP3. :)
(12-12-2011, 18:57)mateuszszar napisał(a):  Poza tym, mimo że Piciu napisał, że QTalternative działa z Vegasem, ja nie mam pewności, czy oby na pewno - jeśli chodzi właśnie o dźwięk AAC?

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości