Zoom wybranego elementu w filmie (plugin, efekt)
Witam

Wiem, ze taki efekt mogę osiagnąc np. zduplikowaniem klipu i uzyciem Cookie cutter i Even Pan/Crop, ale jest to dosć niewygodne przy wykorzystaniu wiekszej ilosci klipow. Zna ktos może jakis plugin albo inny latwiejszy sposob na zrobienie takiego efektu? zabawa z ustawieniami takiego samego powiększenia przy wielu klipach na ktorych ten obiekt sie porusza jest bardzo niewygodna.
Odpowiedz
Track Motion i Track FX
Odpowiedz
Akurat jeśli masz zrobić takie samo powiększenie w kilku (nawet kilkuset plikach) - to żaden problem.
Robisz pierwszy - wzorcowy (ustawiasz Plugin, Pan/Crop.. czy co tam chcesz), a następnie klikasz "kopiuj", oraz zaznaczasz pozostałe klipy, i dajesz "Paste Attributes".
Odpowiedz
Możesz spróbować tego
NewBlueFX - Video Essentials IV - Magnifying Glass
Odpowiedz
wielkie dzieki za odpowiedzi. Moze najlepszym wyjscie bedzie wyrenderowanie calego klipu, zduplikowanie go i zrobienie maski na tym elemencie z powiekszeniem, tylko pytanie czy po wyrenderowaniu nawet do formatu uncompressed klip nie straci nic na jakosci.
Odpowiedz
Powtórzę się: Track Motion i Track FX.
Odpowiedz
matix-19 - nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że nie zrozumiałeś żadnej odpowiedzi, która została udzielona...
Odpowiedz
Pinot wielkie dzieki raz jeszcze, rozumiem Twoja frustrację, ale widzisz, do osiągnięcia celu jak widać jest wiele możliwości i każdy szuka tej, która będzie mu najbardziej odpowiadała.

Odpowiedz
Pinot - a dokładnie Pinot noir - to szczep winorośli, z którego produkuje się bardzo dobre wino.
Kolega z tego forum to: Pinto.

Rozwiązań jest wiele - jak w większości przypadków. Ty jednak wybrałeś taką, której nikt nie podał? Skąd taki wybór?
Odpowiedz
sorki za przekręcenie nicku

mateuszszar
zrozumialem te odpowiedzi i najbardziej by mi odpowiadał plugin NewBlueFX - Video Essentials IV - Magnifying Glass, ale jest to pakiet płatny. Mimo, że styczność z Vegasem do tej pory miałem mała Twoja odpowiedz jak i Pinto tez jest dla mnie zrozumiała choć nigdy nie stosowałem takich rozwiązań, domyślam się, że będzie z tym troszeczkę roboty, ale na pewno to sprawdzę. Póki co sprawdzam swoje pomysły i na tą chwilę pomysł z maską wydaje mi się najmniej czasochłonny. Może gdybyś zobaczył materiały z którymi pracuję, wygląd i ilość tych klipów może choć troche byś mnie zrozumiał, czasem nie wszystko jest takie jak nam sie wydaje, choć nie twierdze, ze nie jestem w błędzie. Po prostu nie mój fach, ale co zrobić.

Odpowiedz