brak podgladu - zielony obraz
Witam!
Mam mały problem, mam SV Pro 11 i kiedy zaladuje plik .MPG nie mam podgladu, pokazuje mi tylko białe tło. Z plikiem .AVI jest normalnie wszystko można zobaczyć. Czy to problem kodeków? Jak go rozwiązać?
Z góry dzięki:)

Dołączam Screena w załączniku

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Tak, to problemy z kodowaniem. Vegas zasadniczo czyta mpeg, ale widocznie masz kawałek z którym ewidentnie się Vegas nie lubi. Do tego prawdopodobnie masz jak sądzę inne ustawienia projektu niż ustawienia parametry tego pliku. Być może pomoże Ci ustawienie "disable resample" (lub wręcz przeciwne, force...).

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dodam tylko, że w Vegasie 9, 10 na starym kompie takie pliki mi śmigały. To filmik nagrany z kamery w takim formacie mi zapisuje. Spróbowałem teraz tych ustawień ale nic się nie zmieniło
Odpowiedz
Zapytam jeszcze raz - masz takie same parametry projektu jak pliki wejściowe? Szczególnie FPS?
Jak na starym kompie działało - nie masz doinstalowanych jakis kodekpacków które coś nadpisały i błędnie dekoduje teraz tego mpega?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Chodzi o ustawienia nowego projektu? Nawet jak ustawie w projekcie 25 klatek, takie jak mój plik to nic się nie zmienia. Domyślnie po włączeniu wchodzi "HD 1080-60i (1920x1080; 29,970 fps)"

Natomiast jak kilka razy wprowadzałem plik to za którymś razem na dole zaczęło się coś wczytywać i jakimś cudem obraz się pokazał. Za kolejnym razem znowu to samo -brak podglądu.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Na moje oko, burdel w kodekach.
A oprócz tego, kolego naucz się trochę jak w ogóle pracować na tym programie. Pierwsza rzecz po włączeniu to ustawienie parametrów projektu. I tutaj w zależności jakie masz pliki wejściowe, albo jaki chcesz mieć wynik - trzeba odpowiednio ustawić.
Program jest przeznaczony głównie do USA, stąd domyślne ustawienia pod NTSC.
To są podstawy, które niestety większość tutejszych użytkowników pomija, a później zaczyna się wysyp tematów - Problem z renderingiem, problem z płynnością odtwarzania i w ogóle problem z Vegasem.

Jaki masz system operacyjny? Optymalizujesz system (czyszczenie rejestru, instalacja najnowszych sterowników, kodeków itd)?
Odpowiedz
refresh, mam ten sam problem!

PS. Tylko że miałem wcześniej na kompie SV pro 10 i wszystko śmigało jak ta lala, a teraz zakupiłem 11 i gówno zielony podgląd.... sprawdzałem na .mp4, .3gp
Odpowiedz
czytałeś moją odpowiedź?
Skoro masz ten sam problem, to prawdopodobnie również taki sam burdel w kodekach.
Odpowiedz
(04-24-2012, 15:34)mateuszszar napisał(a):  czytałeś moją odpowiedź?
Skoro masz ten sam problem, to prawdopodobnie również taki sam burdel w kodekach.

Skoro vegas 10, ktory mialem zainstalowany do wczoraj wszystko hulalo jak ta lala, odinstalowalem 10 i wklapalem 11 i tak juz wyszlo...
Odpowiedz
Po pierwsze, ograniczyłeś informacje tylko do: Vegas 10, Vegas 11, mp4, 3gp, i gówno.
Ja rozumiem twoje niezadowolenie, ale nie mamy żadnych logów z dokładnymi informacjami na temat Twojego komputera, plików ani wersji vegasa (prócz wersji należy podawa build oraz 32 lub 64bity).

Strzelam:
- wgrałeś vegasa 64bitowego, a dziesiatkę miałeś 32bitową -> oznacza to, że Twoje kodeki nie są 64bitowe;
- masz starą wersję QuicoTime'a, która wystarczała dla Vegasa 10, a nie wystarcza dla 11 (minimalne wymagania Vegasa są na stronie).

Dalej mamy zgadywać? Czy uchylisz rąbek tajemnicy na temat swojego komputera, plików itd. Tylko nie pisz proszę, że masz kraczony soft, bo wylecisz na zbity pysk, a przypuszczam, że może to być odpowiedź na Twoje pytanie.
Odpowiedz