krótkie pytanie.
Witam. Zrobiłem wczoraj swój kolejny film z CS'a. Chciałbym, żebyście zobaczyli go i ocenili. Temat piszę w tym dziale, gdyż chciałbym także o coś zapytać.

Oto mój film:

A moje pytanie brzmi: Gdy obrabiam demko z CS'a to w jaki sposób w vegasie mogę zrobić podobne kolory i kontrast jak to widać w filmie poniżej?

Odpowiedz
No to tak: w miarę ciekawy początek, widać że przemyślany.
Nie podobała mi się rozdzielczość 4:3 podczas zgrywania klipów z gry, polecam 1280x720 do filmików z csa (nie wiem czy użyłeś Frapsa, hlae czy czegoś innego, w każdym razie polecam to drugie).
Co do korekcji kolorów to poszukaj na yt, jest tam pełno tutoriali. Przykładowo ten:
nie jest skomplikowany.
Odpowiedz
Dziękuję, tutorial się przydał.

PS. Proszę, żebyście pisali o błędach które popełniłem przy montażu. Chciałbym poszerzyć swoją wiedzę :)
Odpowiedz
Po pierwsze to nie jest fragmovie, tylko zlepka fragów, no ale nie każdy jest takim ogarem, żeby przebierać w swoich zaj*****ch akcjach :P Trochę tempo filmiku słabe, pierwsze intro fajnie zapowiadało, emocje opadły przy oglądaniu tego TV...

A i najważniejsze, nagrywaj wpierw dema w poziomu cs, potem dopiero frapsem/hlae, bo te ramki ze steam wyglądają amatorsko.
Odpowiedz
tzn. najpierw oglądam demo przez HLTV i potem kręcę je frapsem, ale wcześniej robiłem poprzez HLAE. Zrezygnowałem z HLAE, ponieważ nie wiedziałem zbytnio w jakiej ilości FPS zgrywać akcje, a poza tym to po imporcie pliku z HLAE podczas oglądania ciął on się i nie szło nawet dobrze zrobić spowolnienia. Macie jakieś rady co do tego?
Odpowiedz
Myślę, że 120 powinno wystarczyć do jako takiego spowolnienia, w Vegasie ustaw potem playback rate klipu na 4. Cięło się pewnie dlatego, że nie użyłeś RAM Preview albo oglądałeś w podglądzie ustawionym na Best lub Preview.
Odpowiedz
Uhm, dziękuję, a czy możesz mi bardziej objaśnić jak ustawić RAM Preview?
P.S. Czy podczas spowolnienia lepiej użyć wtyczki Twixor czy Twixor PRO ? Wg. mnie to chyba bez różnicy. Mam nadzieję, że przy 120 FPS ustawię spowolnienie na około 30%. Ostatnio próbowałem zrobić cały film w 300 FPS, ale nie starczyło mi miejsca na dysku :)

Podgląd zawsze mam ustawiony na Previev "Auto"

Komputer:

RAM 4GB (Win XP wykrywa mi 2.5)
Procesor (AMD Athlon II x4 645 [4x 3.1GHz])

Myślę, że na tym sprzęcie zrobię w miarę przyzwoite filmy.
Odpowiedz
Prawdopodobnie nie raz już to słyszałeś, ale powtórzę: zmień system, bo marnujesz RAM! :)

Nie wiem skąd wpadłeś na pomysł korzystać z Twixtora, z tego co się orientuję jest to narzędzie, które w sztuczny sposób dodaje klatki, jest przydatne do niskofpsowych klipów (jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić).

Nagrywając klatki w hlae ustawiasz tyle fps, żeby spowolnienie było płynne. Przykładowo, przy projekcie w SV ustawionym na 30 fps, możesz spowolnić 4x klatki nagrane w 120 fps, aby została zachowana płynność. Do manipulowania tempem używaj Velocity, w zupełności wystarczy.

RAM Preview - narzędzie służące do wyrenderowania klipu w pamięci podręcznej komputera, przez co możesz go oglądać bez ścinek (zaznacz fragment osi czasu i naciśnij Shift+B). Poeksperymentuj z ustawieniami podglądu, możesz zyskać płynność odtwarzania kosztem jakości.
Odpowiedz
Dziękuję, tematu proszę nie zamykać, gdyż w razie czego będę po prostu dopytywał :)
Odpowiedz