Absurdalnie długi czas renderowania
Witam Forumowiczów,

jestem bardzo początkującym użytkownikiem Sony Vegas (ver. 9.0 Pro). Parametry komputera:
  • Intel Core 2 Duo T5250 1.50 GHz 1.50 GHz
  • Pamięć 1 GB
  • System Vista 32 Bit
  • Grafika: NVIDIA GeForce 8400M GS

Pracuje nad filmem zgranym z kamery Panasonic w jakości HD (1920x1080, 16:9, 25.000 fps, stereo, pliki *.m2ts). Gotowy projekt chcę zapisać jako film na DVD (będą dwie płyty po 2h). Projekt jest gotowy, pozostało tylko renderowanie i przygotowanie płyty w DVD Architect. I tu jest problem - czas renderowania jest nieakceptowalnie długi. Pierwsza część filmu po upływie 17 godzin była na etapie 10%, co znaczy że w tym tempie na całą część potrzebne jest około 170 godzin.

Jeśli chodzi o ustawienia projektu i renderowania to sugerowałem się obszernymi wskazówkami umieszczonymi na tym forum - pozwoliło mi to wyeliminować problemy ze zniekształceniami obrazu, ale pozostał nierozwiązany problem z czasem. Gdy próbuję wyrenderować krótki fragment (25s.) również zajmuje to sporo czasu - 7-10 min.

Zarówno źródło jak i projekt ustawione są na Upper field first, diinterlace na interpolate.

Poniżej screenshoty:

Ciekawe jest to, że minutowy fragment pliku m2ts wrzuconego do Windowsowego Movie Makera zapisał się w formacie *.wmv w kilka sekund. Wątpię więc, że przyczyną tak długiego czasu renderowania jest słaby sprzęt.

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam
Emes
Odpowiedz
Tak, mułowata Vista na znikomej ilości pamięci 1GB, wspierana przez słabiutki procesor, do tego wolniutki notebookowy twardy dysk 5400 obr/min, a na koniec diagnoza "wątpię więc, że przyczyną tak długiego czasu renderowania jest słaby sprzęt". Najbardziej wymagający format do obróbki, jakim jest AVCHD, na takim sprzęcie? Projekt ustaw na PAL Standard/IMX Widescreen i nie włączaj deinterlace'u, jeśli jest ustawiony field order.
Odpowiedz