Przejścia i zaciecia Sony Vegas 9.0
Siemka.
Mam problem,posiadam sv9.0 i przy złączeniu dwóch/trzech klipów obok siebie puszczając podgląd to wideo zacina czego to wina?ram?procesor?komputer?moze programu?

Oto mój sprzęt:
-4Gb Ram
-5.2 Intel Core Duo
-350gb pamięci na dysku
-Windows XP
Odpowiedz
W jakim formacie plik wejściowy? Co masz ustawione w opcjach podglądu? (Previev (Auto), Best (Full) czy co) Jeżeli nawet plik jest w 1080 to po ustawieniu na Previev Auto powinno być ok, jeśli nie spróbuj najniższą jakość podglądu Draft (Quarter). Te klipy to czyste są czy z nałożonymi efektami? Bo efekty tez mocno zamulają podgląd...
Odpowiedz
Klipy są bez efektów,plik wejściowy mam dobry wiec o to nie trzeba se głowy zawracać.

Czy zależy to też od długości klipu?
Odpowiedz
100% pewności nie mam, ale raczej nie. Być może jakość pliku powoduje przycinanie. Zmień opcje jakości podglądu, powinno pomóc.
Odpowiedz
(11-13-2011, 21:58)Padro Productions napisał(a):  100% pewności nie mam, ale raczej nie. Być może jakość pliku powoduje przycinanie. Zmień opcje jakości podglądu, powinno pomóc.

A jak zmienić te opcje?
Być może to jakość filmu dodawanego wpływa na podcinanie...
Gdzie zmienić te opcje podglądu?
Odpowiedz
A zna kolega podstawy programu? Bo nie wiem jak wytłumaczyć.
W oknie podglądu Video Preview znajduje się menu wyboru jakości Draft, Preview, Good, Best , a dla każdej jakości jeszcze wybór rozdzielczości (wielkości) podglądu: Auto, Full, Half, Quarter.
Jeśli nie wiesz, co się gdzie znajduję, odpal sobie Pomoc [F1] i wpisz frazę "Video Preview". Tam jest sporo informacji na ten temat - i na temat całego programu.
Odpowiedz
Znam,znam podstawy....juz nie jestem tak jakby powiedziec amatorem.

A to kojarze,mam ustawione na best....hmm.Sprobuje pozmieniac i popobowac na innych.
Odpowiedz
U mnie np. praca na materiałach w HD i ustawienie podglądu na Best to samobójstwo ;) Ustaw Previev (Auto) i powinno być ok. Może być tak, że na czystym materiale będzie ok, ale jak nałożysz efekty to będzie mulić. Wtedy zmniejsz jeszcze bardziej jakość podglądu, albo zapisz projekt i zrestartuj program (RAM może być za bardzo zawalony po długim czasie ciągłego siedzenia nad projektem)
Odpowiedz
Hmm prawda,lepiej mi się pracuje...to pewnie zależy też od dlugości materiału.
No nic myślę że temat do zamknięcia.
Gdyby coś mój kanał na Youtube to ,,mireknetYT,,
Zapraszam do subowania!
Odpowiedz
czy folder prerender jest to miejsce gdzie znajdują się pliki podglądu materiału na który nałożono np filtr korekcji barwy i służy by zobaczyć jak wygląda korekcja by ewentualnie dokonać zmian przed zapisaniem całego materiału do pliku wynikowego.
przepraszam , może niezbyt precyzyjnie wyrażam się ale to są nawyki ze starej Premiere gdzie przy zakładaniu nowego projektu wskazywałem umiejscowienie plików podglądu z których korzystał program gdy odtwarzałem projekt linii czasu by widzieć nałożone efekty.
Odpowiedz