Napis który nie porusza się na filmie a zostaje w jednym miejscu
Witam,
Chciałbym się dowiedzieć jak mogę wykonać napis właściwie 3D, który ustawiony np. na skrzyni zostanie tam do minięcia go przez kamerę.
Dokładnie tłumacząc chce zrobić filmik na którym kamera idzie przez uliczkę i w pewnym momencie jest skrzynia, na tej skrzyni chciałbym aby napis był już widoczny z dalszej perspektywy i żeby był tam cały czas nie widziałem z tym jeszcze filmiku żadnego więc materiały nie potrafię dołączyć, przejrzałem forum także ktoś chciał ustawić napis na drzewie czy gdzieś ale nie do końca jest to oczekiwany efekt z mojej strony. Mam wersję SV 10.0 pro już trochę się bawiłem w robienie filmików ale to tak bardzo amatorsko typu spiralka w napisie kolory i takie inne efekty podobne temu. Ostatnio zacząłem szukać po stronach i na yt poradników jak wykonać napis 3D i coś mi tam się udało znaleźć i trochę się nauczyłem ale pomysł wpadł mi do głowy by umieścić takowy napis 3D na jakimś przedmiocie np. jak pisałem skrzynce i żeby po ruchach kamerą on się nie ruszał, aby został tylko w miejscu i np drugi taki na ziemi. Wchodzę dopiero w takie efekty i bym prosił o trochę wyrozumiałości z waszej strony jeśli czegoś nie zrozumie dopiero staram się tego nauczyć, a chciałbym wiedzieć jak taki efekt mogę uzyskać.
Odpowiedz
No to jak już wiesz, jak wykonać napis 3D, to teraz wystarczy tylko przeczytać:
http://sonyvegas.info/Temat-Do%C5%82%C4%...6#pid27306
ostatni post napisany przez marmix
Odpowiedz
Tak widziałem to także lecz tutaj mój napis w trakcie przybliżania i oddalania kamery nie zostanie odpowiednio zwiększony czy pomniejszony mi chodzi o coś co jest na elemencie stałym przytwierdzonym do podłoża, że tak powiem i napis oczywiście nie płaski będzie tylko grubszy, że z boku też go będzie widać a na tym filmiku nie ma obrotów kamerą które wykonam. Przeszukałem trochę forum i na prawdę nie znalazłem nic takiego chyba, że naprawdę coś pominąłem
Odpowiedz
Potrzebny Ci jakiś software do motion trackingu, np. bezpłatny VooDoo albo tani PFHoe oraz jakiś soft 3D, np. Blender czy co tam masz.
Kręcisz scenę, przepuszczas przez program do trackingu.
To co z niego dostaniesz wciagasz do programu 3D, następnie we właściwych miejscach w przestrzeni ustawiasz obiekty 3d jakich potrzeba, np. napis. Renderujesz tak powstałą animacje jako klatki z przezroczystym tłem albo osobno film osobno maski (nie słuchaj podpowiedzi by renderować z zielony tłem...), a potem używając Vegasa i jego trybów kompozycji sklejasz to do kupy, czyli nakładasz wyrenderowane obiekty na pierwotne wideo.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
coś takiego bym chciał uzyskać
Macie jakieś rady jak się zabrać do tego? Pobrałem jeszcze PFHoe wystarczy mi ten programik?
Odpowiedz
Nie, nie wystarczy, tłumaczyłem Ci na priva ale Ty wiesz swoje. Potrzebny Ci jeszcze program do 3D do którego zaimportujesz dane z PFhoe czy inne trackera. W programie 3D renderujesz elementy 3D - tak jak w tym przypadku koparka, klocki itd. a wszystko razem łączysz w Vegasie.

Odpowiedz
Najgorsze jest to, że nie wiem jaki program do 3D dobry by był, bo jeszcze trochę muszę się podowiadywać o działaniu ich z tutków
Odpowiedz
Taki, na jaki Cię stać. Czyli masz do dyspozycji zasadniczo tylko Blendera i na tym proponuję się skupić.

Odpowiedz
Mam nakręconą scenę z renderowałem ją w SV i wrzuciłem do PFHoe, w tym PFHoe mam coś konkretnie zrobić czy jak? Bo jeszcze póki co dokładnie na yt też nie mogę tego wszystkiego rozgarnąć z tutków.
Odpowiedz
Oooo matko, pisałem Ci wyraźnie, że zaczynasz od dupy strony. Chcesz coś poklikac, "żeby efekt wyszedł". a nie się nauczyć. W pary postach parę razy napisałem Ci co masz zrobić. Jeżeli tego nie rozumiesz, a tutki na stronie PFHoe są niezrozumiałem (jestem noga totalna w 3D ale tutki przerobiłem), to jak zajmij się chłopie czymś prostszy na początek, tak jak sugerowałem. Umieść jakikolwiek obiekt wirtualny w filmie, w statycznym ujęcie. Nie znasz żadnego softu 3D, sam pisałeś że go nie masz więc trudno żebyś znał. Na priva pisałeś, że zrobienie statycznej sceny będzie trudniejsze dla Ciebie niż "przypięcie" napisu. Naprawdę, daruje sobie chłopie te zabawy na tym etapie. Jak nie umiesz przejść głupiego tutka na stronie, to jak sobie poradzisz ze srkyptami do Blendera (a skrypt nei pasuje do nowego i trzeba robić kombinacje ze starym), ustawieniem sceny, trackingu, eksportu sceny, eksportu maski a na koniec kompozycji tego do kupy w Vegasie? Niestety, sorka, póki co za wysokie progi jak na Twoje nogi. Wiem, każdy by chciał na YT dać zajebiste intro i pochwalić się przed kumplami w klasie, ale żeby to się naprawdę móc chwalić to trzeba być thebeściakiem. Ile poczytałeś o zagadnieniu? W ogołe na temat śledzenia ruchu? Ile z tego zrozumiałeś? Potrafisz zrobić korektę krzywizny obrazu przed trackingiem? Pytasz - "w tym PFHoe mam coś konkretnie zrobić czy jak" - tak kuźwa, wykasować czym prędzej. Przy okazji - jeżeli masz wersję trial, to bierz pod uwagę, że wersja trial NIE EKSPORTUJE WYNIKÓW SWOJEJ PRACY. Dlatego proponowałem Ci VooDoo.

Odpowiedz