Stabilizacja obrazu SV HD 11
Pewnie proste, ale przesiedziałem kilka godzin szukając rozwiązania, nie znalazłem, dlatego piszę. Filmuję amatorsko, i kilka dni temu postanowiłem zainstalować i wdrożyć się w "Vegas Movie Studio HD Platinum 11.0". I jedna rzecz, przy której na razie wymiękam - stabilizacja obrazu. Włączam, i.... po czasie potrzebnym na analizę włacza się, ale mam tak ok. 20% obrazu, reszta znika. Doradźcie gdzie/co ustawić, aby tracić max. 10%.
Z pozdrowieniami!
Odpowiedz
Zależnie od wstrząsów i ustawień vegas ucina klip aby go ustabilizować. Jeżeli suwaki dałeś na maksymalną redukcję drgań to i vegas pójdzie na całość aby wideo było najpłynniejsze. Jeżeli drgania są minimalne to jakieś małe ustawienia np. 10 na 10 i dokładność na połowę lub coś takiego, możesz też wybrać jedną z opcji domyślnych. Nie wiem jak to jest dokładnie w wersji platinum ale chyba niczym się nie różni, bo w pro wygląda to mniej więcej tak:
[Obrazek: przechwytywanietz.png]
Masz tam w domyślnych takie opcje właśnie jak szybkie ujęcie z ręki wolne ujęcie z ręki czy jakoś tak. A wtedy vegas ustawia optymalne wystawienia. No cóż z jakiegoś materiału nagrywanego z ogromnymi "trzęsnotami" program nie wyczaruje nam brakujących elementów kadru więc działa to jak działa. Ale jednak często może się okazać przydatne i sprawne narzędzie przy montażu.
Odpowiedz
Kamilton - dziękuję za odpowiedź. Ale ja w Vegas 11 okienko stabilizacji mam takie:
[Obrazek: stabilize.jpg]

Gdzie szukać pozostałych opcji stabilizacji?
Odpowiedz