Podgląd strasznie się tnie.
Witam.
Mam problem, mam sony vegas platinum 10. Mam nakręcony filmik w HD, wrzucam go do vegasa, montuje i gdy chcę zobaczyć efekt, kicha... Nawet na najgorszej jakości filmik na podglądzie tak się tnie że nie idzie nic zobaczyć.
Proszę o pomoc
pozdrawiam Antek
Odpowiedz
Jakie pliki wejściowe? AVCHD?
Jeśli tak to jaki komputer (procesor + ram).
Napisz, jakie są parametry filmów wejściowych, oraz jak masz ustawiony projekt.
AVCHD można obrabiać, ale wymagają mocnego komputera (co najmniej Core2Duo, ale dobrze mieć Quad). Jeśli chodzi o nową platformę, to i3 już powinno pociągnąć.
Ram - wiadomo. Im więcej, tym lepiej. W przypadku systemu 64bit wraz z Vegasem 64bitowym dobrze mieć minimum 4GB (sam Windows7 zajmuje około 1.2GB RAM).

Co do projektu - to najczęstszy błąd/niewiedza.
Jeśli parametry są ustawione zgodnie z plikami wejściowymi, to odtwarzanie nie powinno ciąć nawet w Best Full (pod warunkiem, że nie nakładasz efektów/przejść).
Odpowiedz
Jestem mega początkującym, więc nawet nie wiem jak sprawdzić czy pliki są AVCHD i nie wiem jak to sprawdzić. Właściwości projektu są takie :[Obrazek: screenqx.jpg]

Sorki że w takiej postaci, ale jestem nie ogarnięty w tym temacie dlatego pytam ;)

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Jak np. dodasz plik na timeline (oś czasu), klikając prawy przycisk myszy -> properties zobaczysz w zakładce Media nieco danych na temat materiału video.
Możesz również użyć innych programów (np. MediaInfo).

Wystarczy, że masz pliki 25p, a projekt ustawiony Upper... i już niepotrzebne liczenie dla procesora, co wywołuje klatkowanie :)

Napisz jeszcze jak z Twoim komputerem? Jaka konfiguraca, czy nie posiadasz jakiś wirusów itd.

Widzę, że masz Vegasa Movie Studio HD Platinum 10.

Jeszcze jedna uwaga - jak nie masz podłączonego dodatkowego monitora do podglądu, to niepotrzebnie ustawasz w opcji podglądu Full
Ustaw sobie Preview (Auto).
Odpowiedz
Procek: Intel core 2 CPU, 4300 @ 1.80GHz 1.80 Ghz
Pamięć ram 3,00 GB
Typ systemu 32 bitowy system operacyjny
A na fotce info o klipie    
Odpowiedz
Obawiam się, że wchodzi w grę tylko przekonwertowanie plików do jakiegoś lżejszego formatu.

- MOV nie są dobrym formatem w przypadku PC.
- H.264 - to kodek wymagający dużej mocy obliczeniowej.
- Core2Duo 1.8GHz nie poradzi sobie z płynnym wyświetlaniem takiego materiału.
- Poza tym - sprawa podstawowa: projekt ustawiony niezgodnie z materiałem.

Teraz zaczniemy od końca - rzecz najważniejsza. Musisz wejść w właściwości projektu (pierwszy wklejony przez Ciebie screen) - i ustawić opcje tak, aby pokryły się z właściwościami pliku (Frame Rate: 23,976 oraz Field order: progressive).

Sprawdź teraz.

Jeśli dalej lipa, to trzeba będzie konwertować.

Sam musisz wybrać, czy masz na tyle miejsca, żeby np. przekodować materiał do AVI (HD), czy lepiej przejść na kodek co prawda stratny, ale również wygodny: MPEG2

Jeśli masz dużo plików wideo do przekonwertowania, to może łatwo będzie Ci zaopatrzyć się w program Freemake Video Converter i wrzucając wszystkie pliki, klikając następnie "to MPEG", w zaawansowanych opcjach wybrać parametry jak najbardziej zgodne z oryginalnymi plikami (jakbyś się jeszcze dowiedział, jaka jest przepustowość plików wideo - ilość Kb/s - dla video, to można by dopasować odpowiadającą wartość dla MPEG2 - aby jakość nie ucierpiała za wiele.

Po przekonwertowaniu, pliki powinny chodzić bez najmniejszej zacinki.
Tylko pamiętaj zawsze o ustawieniu projektu!.
Odpowiedz
Teraz mam taki problem, że za pomocą tego programy do konwertowania, konwertuje pliki do MPEG ale nie mogę ich następnie znaleźć na kompie
Odpowiedz
Jeśli ręcznie nie zmieniałeś ścieżki w tym programie, pliki będą w Moje Wideo
Odpowiedz
spoko już wszystko mam i rzeczywiście filmiki hulają 100% lepiej. Wielkie dzięki wszystkim z pomoc ;)
Odpowiedz
Polecam się:)
Odpowiedz