Maskowanie w Sony Vegas.
Chciałbym zaprezentować krótki filmik z użyciem maskowania, przyznam że jest z tym troszkę zabawy, ale nie miałem wtedy green screena którego mógłbym użyć w na tym terenie (duży wiatr , nierówny teren itp.)

Jestem nowincjuszem w Sony Vegas i byłem mile zaskoczony ,że maskowanie działa dość dobrze w tym programie mimo wielu negatywnych opini jakie wczesniej słyszalem.

Odpowiedz
Fajnie to wyszło :)
Odpowiedz
Maskowanie w Vegasie nie jest złe, większość negatywnych opinii należy do osób, które:
a) nie wiedzą jak działa i zaczynają narzekać, że nie mogą czegoś zrobić
b) są strasznie niecierpliwe i zrobienie czegoś co wymaga więcej pracy niż naciśnięcie przycisku "zrób super-uber-ekstra efekt" jest zbyt dużym wyzwaniem

Widać, że nie należysz do powyższych grup, ładnie to wymaskowałeś.
Odpowiedz
Przyznam ,że niektóre tutoriale zraziły mnie na początku ,do używania tej funkcji. Niektórzy nie mogli nawet przesuwać punktów równoległe tylko ciągle włączały im się łuki..itp.. po chwili stwierdzali że Sony Vegas to w zasadzie nie program do maskowania.
Nie rozumiem, jak ktoś nie wie co i jak, to po co robi tutorial i zniechęca innych...
Powinno się tego zabronić ;)
Odpowiedz
Ładnie zrobione no i w ogóle fajowy kawałek!
Co do maskowania - cały czas będę się upierał, że jest do dupy, oczekuję, że kiedyś będą narzędzie tak wygodne jak w Corelu jeśli chodzi o edycję krzywych.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Wielkie dzięki za mile słowa na temat filmiku. :)

Przyznam szczerze ,że większym kłopotem niż samo maskowanie, było nagranie głównej sceneri za jednym razem ze względu za zmieniający się wiatr ,chmury etc. A jak się zmienia oświetlenie to odrazu widać że "jakiś klon" jest nieautentyczny ,więc całą robotę trzeba zacząć od początku w inny dzień ;) Ale to i tak fajną zabawa ;)
Sama edycja w Sony Vegas przynajmniej nie zależy od pogody ;)

Odpowiedz
Bardzo fajny pomysł - super wyszło
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości