Rozmiary( waga pliku a nie czegoś innego)
Witam,
zrobiłem filmik nagrany Frapsem waga pliku zajmuje 2,90gb no spoko ale po tym jak doszedł do końca rendering to z 2,90gb zrobiło się no około 10 gb a czegoś takiego na YT nie wrzucę.Może mi ktoś napisać jak ma to zrobić żeby waga pliku po kompresji nie zajmowała więcej niż 1,98GB ?
Odpowiedz
(11-05-2011, 18:27)hulk1999 napisał(a):  Witam,
zrobiłem filmik nagrany Frapsem waga pliku zajmuje 2,90gb no spoko ale po tym jak doszedł do końca rendering to z 2,90gb zrobiło się no około 10 gb a czegoś takiego na YT nie wrzucę.Może mi ktoś napisać jak ma to zrobić żeby waga pliku po kompresji nie zajmowała więcej niż 1,98GB ?

Virtual Dub!

Odpowiedz
Nauczcie się w końcu ustawiać odpowiednio rendering... Bo po omacku to można w gówno wdepnąć...
A jeśli to was przerasta, to przerzućcie się na MovieMaker'a albo na Nero Vision.

po pierwsze, nie piszesz, jaki format filmu, (przypszczam że kontener AVI, a kodek - pewnie bez kompresji...).
Więc poczytajcie łaskawie, jakie są możliwości (jakie kodeki), oraz co jak ustawiać.
Może dobrym wyjściem będzie zainstalowanie pełnego Xvid'a, i renderować z tym właśnie kodekiem.

A jeśli nie, to za pomocą MPEG2, lub AVC - ale tam "dziwne" rozdzielczości nie przejdą...

@remian - takie rady zachowaj dla siebie.

Ps. Wiecie dlaczego nikt wcześniej nie odpisał? Zastanówcie się czy pytanie jest odpowiednio napisane? Czy autor pofatygował się w ogóle, żeby przeglądnąć forum?
Odpowiedz
ja myślę że nie ma co się oburzać, każdy na forum ma inną wersję SV jak ty tłumaczysz mu jak ustawić na sv7 randerowanie to on przecierz na 10 ci nie ustawi z prostego powodu który wszyscy znamy...(przykładowo)
Odpowiedz
(12-03-2011, 19:19)Dzdzownica Dzim napisał(a):  ja myślę że nie ma co się oburzać, każdy na forum ma inną wersję SV jak ty tłumaczysz mu jak ustawić na sv7 randerowanie to on przecierz na 10 ci nie ustawi z prostego powodu który wszyscy znamy...(przykładowo)

Nigdzie nie odnosiłem się do Vegasa 7.
Poza tym - widzę, że Ty również niewiele znasz program.
Nawet od wcześniejszej wersji nic się nie zmieniło w AVI.

AVI to kontener, a to, jakim kodekiem zakodujesz - to druga sprawa.
Niestety większość z Was wciska co popadnie, a później albo jakość jest do dupy, albo plik dużo waży, albo znowu nie widać efektów dodanych do eventu itd.
Podstawy trza umieć, i nic na to nie poradzę, że niektórym się chce poczytać i poszukać, a innym nie chce.

Chcesz mieć Xvida, to se trzeba zainstalować.
Chcesz mieć DivX'a - to trza kupić, bo jest płatny - i zainstalować.
Chcesz inny kodek (np. CineForm) - to kup i zainstaluj.

Autor tematu nagrał materiał Frapsem, i nawet nie pofatygował się, aby sprawdzić, jakie są parametry klipu. Sprawdził tylko, że zajmuje 2,90GB... i już chce się pchać na YT...

Nie rozumiem. Tyle tematów w stylu: "jak renderować na YT"... czy sprawdzał którykolwiek z Was taki temat?
Albo: "Jak renderować do DVD"....
Albo chociaż do WMV?

To się pchacie w AVI nie znając podstaw.

Z takim zasobem wiedzy TYLKO i wyłącznie WMV - tam sobie wybierasz jakość (rozdzielczość) i tyle.
Odpowiedz
Ja mam inny problem.
Obrabiałem film z wakacji łącznie zajmował 1.5 GB + efekty na zdjęciach.
Przy rengerowaniu na format avi rozdzielczość hd mnie zatkało,
bo plik przy 50 % zajmował 42 GB.
Jest jakaś możliwość żeby tyle nie ważyło??
Odpowiedz
(10-03-2012, 18:14)okioki456 napisał(a):  Ja mam inny problem.
Obrabiałem film z wakacji łącznie zajmował 1.5 GB + efekty na zdjęciach.
Przy rengerowaniu na format avi rozdzielczość hd mnie zatkało,
bo plik przy 50 % zajmował 42 GB.
Jest jakaś możliwość żeby tyle nie ważyło??
Zastosować suplement diety
Odpowiedz
Tak. Jest.
Zastosować kodek (jak to mówił Kononowicz - "od tego są one, od tego one są"... albo coś w tym stylu).
Dlaczego akurat AVI?
Co zamierzasz dalej robić z tym filmikiem?
Bo jeśli na DVD - to lepiej renderować do MPEG2 (zgodne z DVD)...
Jeśli na BluRay - to AVCHD (Sony AVC - zgodne z BluRay) lub MPEG2 (zgodne z BD)
Jeśli do YT - to Sony AVC lub MainConcept AVC (parametry zgodnie z wytycznymi yt)

walerka był szybszy :) w sumie odpowiedź taka sama.
Odpowiedz
Nic nie dało film dalej ma ogromną masę. Film chce na dvd HD, zastanawiam się nad motywami 3d czy to one mają taką masę bo już
nie wiem o co tu chodzi.
Odpowiedz
(10-07-2012, 13:45)okioki456 napisał(a):  Film chce na dvd HD,
Ja też dużo rzeczy chciałbym. Nie ma takiego standardu jak DVD HD, tylko DVD-Video który obsługuje rozdzielczości SD.
Odpowiedz