Różne szerokości obrazu na kilku odtwarzaczach
Mam następujący problem:
Zrenderowałem film jako "DVD Architect PAL Widescreen video stream 720x576". Po nagraniu filmu odpaliłem go na kilka sposobów: na komputerze, na dwóch odtwarzaczach DVD, na playstation 3 oraz na odtwarzaczu w aucie.

Na komputerze oraz odtwarzaczu samochodowym obraz jest taki, jaki powinien być. Na PS3 boki obrazu są troszkę przycięte, na pierwszym odtwarzaczu DVD jeszcze bardziej, a na drugim najmocniej.

Nie powinno być tak, że odtwarzacz powinien dopasować sobie ten obraz do monitora itp.? Może trzeba dodatkowo coś zaznaczyć podczas renderowania.

Bardzo proszę o pomoc
Odpowiedz
Pytanie należy zadać programistom tych odtwarzaczy. Z plikami jako plikami zwykle jest problem, zrób płytę DVD i każdy odtwarzasz powinien poprawnie rozpoznać wszystkie takie i ustawić prawidłowo co trzeba.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
zrobiłem właśnie płytkę DVD w dvd architect. ustawiłem również pal 720x576. do każdego odtwarzacza do jakiego wsadzę jest inny efekt (poza komputerem i odtwarzaczem w aucie). Np. jeżeli do ps3 wsadzę surowy plik oraz płytę DVD z nagranym filmem efekt jest ten sam.
Odpowiedz
A jaki masz telewizor? Kineskopowy? To norma.
Po to w programie mamy narzędzie Safe Areas, aby nie było niespodzianek np. z uciętym napisem.
Odpowiedz
Pytanie za 100 punktów - jak PS3 odtwarza i jak jest ustawiony TV, z overscanem czy bez. Standardowe odtwarzacze odtwarzają poprawnie standardowe formaty.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
próbowałem na kilku telewizorach. Do jednego mam podłączony komputer oraz odtwarzacz DVD. Jest to lcd samsung 22``1680x1050. W tym przypadku z kompa odtwarza normalnie, a z DVD obcięte. Ps3 podłączone jest do lcd 40`` 1440x720 i trochę obcina. w aucie mam lcd 4:3 i jest dobrze. Kolejny telewizor jest kineskopowy z innym DVD i też obcina.

A te narzędzie safe areas jest na stałe "wbudowane" w program, czy trzeba gdzieś zaznaczyć taką funkcję?
(11-02-2011, 23:24)efix napisał(a):  Pytanie za 100 punktów - jak PS3 odtwarza i jak jest ustawiony TV, z overscanem czy bez. Standardowe odtwarzacze odtwarzają poprawnie standardowe formaty.

telewizor mam ustawiony na dopasowanie do ekranu. nie mam włączonego powiększenia. Wszystkie filmy jakie oglądam działają poprawnie. Zresztą próbowałem przełączać się między wielkościami wyświetlanego obrazu
Odpowiedz
Jaki format obrazu mają ustawione odtwarzacze i odbiorniki TV?
Odpowiedz
(11-02-2011, 23:53)Pinto napisał(a):  Jaki format obrazu mają ustawione odtwarzacze i odbiorniki TV?
do wyboru na tv jest: auto szerokość, szeroki, 16:9, szeroki powiększony, powiększony, 4:3. Domyślnie mam 16:9, ale jak przełączam, to w miarę wygląda na auto szerokość i 4:3 (czarne boki). Chociaż na wszystkich obcięty obraz. Może rzeczywiście trochę za blisko boków porobiłem ramki w menu i dlatego tak rzuca się w to oczy.

Znalazłem te safe areas, o którym pisał mateuszszar. Nie wiem, czy dobrze kombinuję, ale podane 10% oznacza chyba, że może zostać obcięty taki właśnie obszar obrazu. Poprzesuwam wszystko na boki i zobaczę jaki będzie efekt.
Odpowiedz