Wolne renderowanie, mało przydzielonego ramu.
Witam,

Używam Vegas Pro 10 i mam taki problem.

Przed formatem miałem zainstalowaną dokładnie tą samą wersję Vegasa. I w miejscu
[Obrazek: ramvegas.png]
miałem możliwość przydzielenia (jak dobrze pamiętam) połowy ramu czyli 8GB.
Jak widać na zdjęciu teraz mam tylko 1024 ramu maxymalnie do przydzielenia. Przez to niestety rendering jest wolny.

Dlaczego nie mogę zwiększyć tej pozycji?
Odpowiedz
A jesteś pewien, że to ta sama wersja, nie masz czasem teraz 32 bitowej a wcześniej 64 bit?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
nie wiem czy dobrze kombinuje , ale aby przyśpieszyć rendering w miejscu dynamic RAM najlepiej przydzielić jak najmniej pamięci ( ja najszybciej renderuje przy 200 MB, komp ma 8 GB Ram), ale może się mylę, jeśli tak to proszę o reakcje bardziej doświadczonych forumowiczów.
Odpowiedz
Tak, do renderingu można zminimalizować dynamic ram preview oraz wyłączyć tworzenie miniaturek (thumbnail) na timeline.

Odpowiedz
Zmienjszyłęm do 200MB i wyłaczyłem te miniaturki i tak samo się renderuje.

I tak dokładnie tą samą wersję zainstalowałem.
Odpowiedz
Hmmm dziwne, a wersję Windows też masz tę samą? Masz 64 bitowe Windows?

Odpowiedz
A na ile maksymalnie możesz ustawić "maximum number of rendering threads"? Pewnie max. 4 wątki, więc masz zainstalowanego 32-bitowego Vegasa. Limit 1024 MB na podgląd też świadczy o tym.
Odpowiedz
Tylko w wersji x64 systemu i SV jest możliwość przydzielenia większej ilości ramu,(ograniczenia architektury 32bit`owej) ale to i tak nie ma wpływu na rendering bo ten ram jest wykorzystywany do innych celów (shift-B)
Odpowiedz