Jak zrenderować film w 480p?
Siema.Mam taki problem,że chciałbym robić filmiki w 480p,a nie 360(chodzi oczywiście o youtube).O ile znalazłem sposób,żeby nie mieć czarnych pasków na youtube i filmik nie zajmował 200+ mb,to o tyle nie mogę znaleźć ustawień na 480p.Filmy konwertuję Freemake Video Converterem i tam chyba też by trzeba było coś zmienić,gdybym miał robić w 480.Jeśli trzeba to mogę wkleić screeny z ustawieniami projektu i renderowania(chodzi mi o te,co zawsze robię),np.widać na filmiku,że nie ma pasków:
Konfiguracja kompa:
Windows XP + SP 3
1 gb ram
Ati Radeon 9200 64 mb
Dysk 40 gb
Odpowiedz
Nie wiem w czym masz problem. Renderuj przy PAR 1, 16:9 i rozdzielczości którą tam chcesz.
Odpowiedz
(10-28-2011, 16:56)krasux napisał(a):  Nie wiem w czym masz problem. Renderuj przy PAR 1, 16:9 i rozdzielczości którą tam chcesz.
Ale czy to wtedy nie będzie musiała być jakoś HD?
Konfiguracja kompa:
Windows XP + SP 3
1 gb ram
Ati Radeon 9200 64 mb
Dysk 40 gb
Odpowiedz
Nie chcę nic mówić, ale przy PAR 1, obraz 480 w proporcjach 16:9 daje...
480*16/9 = 853,33(3), więc nie da się idealnie, przy PAR 1.
Lepiej zastosować rozdzielczość standardową dla NTSC, czyli właśnie 480 w pionie, 720 w poziomie, przy PixelAspectRatio 1,2121 (dla obrazu panoramicznego, o proporcjach 16:9) lub 0,9091 (dla obrazu 4:3).
Odpowiedz
Czyli na upartego wybrać jakiegoś ntsc z listy w Sony Vegasie,czy samemu muszę coś poprzerabiać w ustawieniach projektu?
Edit:A nawet jeśli tak się zrobi,to jak ustawić konwersję w Freemake Video Converter?Bo tak to nie ma problemu przy konwersji,a tutaj z tego co widzę też bym musiał pokombinować :D
Aha za dotychczasową pomoc dzięki.
Konfiguracja kompa:
Windows XP + SP 3
1 gb ram
Ati Radeon 9200 64 mb
Dysk 40 gb
Odpowiedz
Nie ma problemu, tylko trzeba ustawić jak należy.
Zwykle w Vegasie trzeba ustawiać parametry projektu.
W tym konkretnym przypadku, wystarczy, że zmienisz rozdzielczość na tę z NTSC (jak już wyżej pisałem: dla panoramicznego obrazu 720x480 z PAR 1,2121). Ilość klatek zostaw wg PAL (25) - chyba, że oryginalne pliki masz inne.
Ps. W Freemake Video Converter masz dokładnie te same ustawienia, rozdzielczość oraz ilość klatek.
A to, że Vegas pozwala na większą ingerencję w pozostałe parametry - cóż, dla niektórych to kłopot, a dla nas - możliwości ;)
Odpowiedz
(11-02-2011, 18:30)mateuszszar napisał(a):  Nie ma problemu, tylko trzeba ustawić jak należy.
Zwykle w Vegasie trzeba ustawiać parametry projektu.
W tym konkretnym przypadku, wystarczy, że zmienisz rozdzielczość na tę z NTSC (jak już wyżej pisałem: dla panoramicznego obrazu 720x480 z PAR 1,2121). Ilość klatek zostaw wg PAL (25) - chyba, że oryginalne pliki masz inne.
Ps. W Freemake Video Converter masz dokładnie te same ustawienia, rozdzielczość oraz ilość klatek.
A to, że Vegas pozwala na większą ingerencję w pozostałe parametry - cóż, dla niektórych to kłopot, a dla nas - możliwości ;)
Nie wiem czy dobrze załapałem.Czy tak to powinno wyglądać?
Ustawienia projektu
Ustawienia pliku filmowego
Oczywiście przy pliku mam w zakładce Video event zaznaczone Loop,Maintain aspect ratio i smart resample.
Ustawienia renderu
Bo już się pogubiłem(aha wybrałem uncompresed i zmieniłem,bo wybierając normalny ntsc zawsze wybierało mi 29,xxx frame rate).
Proszę o odpowiedź.
Konfiguracja kompa:
Windows XP + SP 3
1 gb ram
Ati Radeon 9200 64 mb
Dysk 40 gb
Odpowiedz
Dokładnie tak, jak napisałeś. Tylko ja bym nie renderował do AVI, tylko od razu do MP4 - Sony AVC/MVC zmieniając w template: "Memory Stick SD NTSC widescreen":
- Video Format: AVC,
- Frame Rate - 25 (PAL)
- Bit Rate - możesz zostawić 3M, ewentualnie podciągnąć do 4 - 4.5
- pixel aspect ratio - sprawdź, czy jest 1,2121

Odpowiedz
(11-03-2011, 19:56)mateuszszar napisał(a):  Dokładnie tak, jak napisałeś. Tylko ja bym nie renderował do AVI, tylko od razu do MP4 - Sony AVC/MVC zmieniając w template: "Memory Stick SD NTSC widescreen":
- Video Format: AVC,
- Frame Rate - 25 (PAL)
- Bit Rate - możesz zostawić 3M, ewentualnie podciągnąć do 4 - 4.5
- pixel aspect ratio - sprawdź, czy jest 1,2121
Ale czy wtedy rozmiar nie będzie trochę zbyt duży?Bo na swoich normalnych ustawieniach filmik 24 minutowy z Total Overdose zajął mi 5.13 gb(zapisuję zawsze w pal dv widescreen).A tutaj filmik z moimi ustawieniami:

A tutaj nowe ustawienia:
1 Screen
2 Screen
3 Screen
Edit:Ustawienia FVC(zapomniałem o nich):
Ustawienia
Konfiguracja kompa:
Windows XP + SP 3
1 gb ram
Ati Radeon 9200 64 mb
Dysk 40 gb
Odpowiedz
Ustawienia wydają się być OK.
Co do Sony AVC - przy jakości 3Mbit na sekundę i długości filmu 24minuty, dostaniemy około 540MB
PAL DV to standard o przepływności coś około 25Mbitów na sekundę... oczywiście AVI DV przy rozdzielczości PAL.
| A jeszcze pewnie nieskompresowany dźwięk do tego doszedł... stąd ponad 5GB na niecałym półgodzinnym materiale.
Odpowiedz