kopiowanie między projektami
Witam,
Zrobiłem kilka projektów z różnymi efektami dla "text" w "media generators". Np znikający teks w spiralce i takie tam ... Chciałbym ich użyć w różnych projektach (np jeden z pierwszego, drugi z trzeciego, itd.). Czy jest możliwość kopiowania ich i wstawiania do dowolnych projektów?
Pzdr
Odpowiedz
Tak nie ma z tym żadnego problemu, ale musisz pamiętać o tym, że nałożonych filtrów na ścieżkę wideo nie uwzględnisz kopiując tak eventy.
Odpowiedz
(10-28-2011, 16:54)krasux napisał(a):  Tak nie ma z tym żadnego problemu, ale musisz pamiętać o tym, że nałożonych filtrów na ścieżkę wideo nie uwzględnisz kopiując tak eventy.
Spróbuję uściślić. Mam zrobiony projekt (rozszerzenie .veg), a w nim napisy z różnymi efektami "event pan/crop" (np. klip na stronie: http://www.oprawamuzyczna.org.pl). W innym projekcie mam zrobione inne, itd... Chciałbym je wykorzystać razem (różne z różnych projektów) w innym projekcie (np. po jednym z każdego). Moje pytanie: czy się da, a jeżeli tak to jak? Jestem początkujący więc proszę na ile można łopatologicznie :-)
Odpowiedz
"Save as" w "Plug-in Chooser" i możesz potem dowolnie używać.
Odpowiedz
Pinto - w ten sposób owszem pluginy można wczytać, ale ustawienia Pan/Crop - nie koniecznie.

Natomiast moźna kliknąć na event z ustawieniami wzorcowymi, wybrać KOPIUJ, a następnie na event, na który chcemy wrzucić ustawienia i pluginy, klikamy wybierając opcję: PASTE EVENT ATTRIBUTES.
Odpowiedz
A tak, oczywiście. Ustawienia event/pan crop zapisać jako preset i tyle.
Odpowiedz
Jakoś nie mogę tego zrobić co radzicie. Otwieram projekt "A" (.veg). W nim zaznaczam to co chcę skopiować (patrz załącznik). Zamykam projekt. Otwieram projekt "B" (.veg). Chcę nałożyć ten efekt na inny tekst i ... NIC. Nie aktywuje się funkcja: "paste events atributes". W załączniku efekt, którego użyłem w jednym projekcie (.veg), a chcę wykorzystać w innym na innym tekście. Projekt robiony w Vegas PRO 10.0. Co robię źle?

Załączone pliki
.veg   Przyklad 01.veg (Rozmiar: 113.34 KB / Pobrań: 54)
Odpowiedz
Ja pitole. Szkoda, że nie restartujesz komputera.
A nie wpadłeś na to, żeby otworzyć dwa vegasy jednocześnie? :)
wtedy możesz kopiować zawartość między projektami (oczywiście oba muszą być otwarte).
Odpowiedz
Nie wiedziałem, że tak można ?! Jak już napomknąłem jestem początkujący. Zaraz sprawdzę.
Odpowiedz
Dlatego też Ci odpowiedziałem (bo jesteś początkujący), a nie olałem tematu:)
Ale również wskazane jest, abyś sam trochę pokombinował i posprawdzał kilka opcji, a nie tylko sprawdzić pierwszą możliwość, i nie da się... Jak to większość początkujących robi.

Ps. W ten sposób możesz kopiować całe fragmenty (eventy) z projektu do projektu.

Ps.2 Miłego rozgryzania programu.
Odpowiedz