Czy można rozdzielić ścieżkę dzwiękową?
Mam ścieżkę dźwiękowa na której kanał lewy nagrany jest przez mikrofon kierunkowy, a na prawym mam dźwiek z mikrofonów podpiętych do konsoli. Ale pojawił się problem ponieważ, kilka osób zabierało głos bez mikrofonów i nagrywał tylko mikrofon kierunkowy, w dodatku rozmówca wcześniejszy nie wyłączył mikrofonu stacjonarnego i na tym kanale w tym czasie powstał potworny szum. Próbowałem duplikować ścieżkę dźwiękowa i mutować jedna albo drugą, albo jeszcze przesuwać suwakami, na jednej w prawo na drugiej w lewo, albo odwrotnie, ale to nic nie daje, czasami szum jest mniejszy ale cały czas jest. Najlepiej by było rozdzielić kanały. Ale nie mam pojęcia czy jest to możliwe, a jak jest to jak to się robi?
Odpowiedz
Prawy przycisk na ścieżkę dźwiękową, Channels, left only (ew. Riight only).

możesz równie dobrze zduplikować ścieżkę audio, i dla jednej ścieżki wybrać - left, a dla drugiej - right.
W ten sposób będziesz miał rozdzielony kanał lewy i prawy, a co za tym idzie - mikrofon kierunkowy od wbudowanego.
Przy takim ustawieniu będziesz też mógł wybrać inne efekty dla obu mikrofonów/ścieżek...
Odpowiedz
"Import stereo as dual mono"
Odpowiedz