twixtor slaba jakosc
czesc,
jestem nowy prosze nie bic. na edycji video tez sie slabo znam dlatego pomyslalem, ze zapytam madrzejszych.

to efekt twixtora i zwolnienia do 8%.

czy to, ze klatki przenikaja przez siebie jest wina:
a) slabego materialu,
b) nie wlaczenia jakiejs potrzebnej opcji,
c) kodeka,
d) zbyt mocnego zwolnienia jak na 30fps'ow ?

pytanko nr 2. jak zarzuce efekt twixtor na plik to przy renderowaniu w avi wywala mi blad. udaje sie tylko na mp4, to norma ?

jak juz mam pracowac w mp4 to jaki najlepszy kodek?

mam, nadzieje, ze znajdzie sie ktos z odrobina cierpliwosci i wytlumaczy zoltodziobowi co robi zle.

z gory dzieki,

pozdrawiam forumowiczow!
Odpowiedz
Strzelam d, definitywnie, bez kół ratunkowych.
Odpowiedz
Oczywiście d. Gdyby TWIXTOR czynił cuda, to nie byłoby potrzeby robienia kamer pokroju Phantoma :)
Odpowiedz
znalazlem opcje we wlasciwosciach filmiku "disable resample" i pomoglo. teraz mam inny dziwny problem, poki gosc z filmu jest nad horyzontem wszystko jest ok, gorzej jak spada i jego tlem staje sie woda, wtedy wytwarza sie w kolo niego otoczka, jakby chmurka niedokladnego wycinania..

mozna i z tym powalczyc ? jakie sa Wasze doswiadczenia z twixtorem, powiedzmy plik 30fps jak mocno mozna zwolnic. na yt jest mnostwo filmow podpisanych 1000fps kreconych canonem 7d czy gopro, kamer ktore maja 30fps przy 1080p lub 60fps przy 720p.

rozumiem 1000fps jako rzecz umowna ale rzeczywiscie niektore z nich sa mega mocno spowolnione.
Odpowiedz
A ty masz zapis progresywny czy z przeplotem ? Może przyczyna tkwi w tym że materiał jest z przeplotem. Spróbuj przekonwertować materiał na progresywny i potem go potraktuj Twixtor'em.
Ja jeszcze Twixtor'a nie używałem, poprostu takie coś mi przyszło do głowy, może zadziała :)
Pozdrawiam
Odpowiedz
Jak sam zauważyłeś - jak z nieba (czyli gładkiego tła) zmienia się na morze to zaczyna się kaszana. Zastanów się (albo poczytaj) jak działają tego typu programy. Zrób eksperyment i zwolnij ruch postaci ktora biegnie w Twoim kierunku a potem w poprzek kadru, najlepiej na ruchliwej ulicy.
Niestety z próżnego nie nalejesz.
Usuwanie przeplotu - owszem, można, ale tracisz w ten sposób jeden poziom zwolnienia. Z obrazu 50i bardzo ładnie wychodzi czyste zwolnienie o 50% (do 25p), dopiero w tym momencie używamy Twixora lub innych gadżetów i próbujemy wygenerować klatki pośrednie. Mp4 - kolejny raz powtarzam - NIE DANAJE SIĘ DO TAKICH ZABAW. Do tegu typu operacji tylko operacji jakieś kodeki bezstratne ale obraz niekompresowany.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości