Słaba jakość zrenderowanego filmu po przeslaniu na Youtube.
Witam.
Od dłuższego czasu probuję się uporać z problemem dość znaczącego pogorszenia jakości filmu po przesłaniu na Youtube.
Gdy film wyświetlany jest w 480p pokazuje się dość duża pixeloza i załamanie kolorow ,widoczne zwłaszcza na ciemniejszych kolorach lub przy wygaszniu ekranu. Po przełączeniu na 720p jest lepiej ale problem nie znika. Z początku wydawało mi się iż tak ma być, jednak gdy oglądam inne filmiki renderowane z Vegasa to wyglądają one dobrze nawet przy ustawieniu 360p na Youtube. Swoje filmy nagrwyam i renderuję w HD 1920*1080.
Probowałem pliki renderować zarówno jako MPEG2 (HD 1920*1080 50i) jak równiez jako mp4 (Sony AVCHD 1920*1080 50i).
Nie wiem w czym tkwi problem. Czy może być to kwestja kodeków ?
Czy tez kwestja kamery (JVC HD GZ7), Czy moze błąd jest zupelnie gdzie indziej?
Dla zobrazowania problemu, mój film zrenderowany jako MPEG2 (HD 1920*1080 50i),omawiany problem widac juz na samym poczatku przy rozjasnieniu ekranu.

[/php]

Wielke dzięki za pomoc, naprawdę nie mogę dojść jak zrenderowac video aby wyglądało przyzwiocie na 480p. Co udaję się innym...
Odpowiedz
Też właśnie wczoraj o tym myślałem. Wrzuciłem swój pierwszy film w HD na YT i byłem zawiedziony jakością w 480p.
Aczkolwiek w twoim wideo nie widać aż takiej różnicy między 480, a 1080. Teraz spojrzałem na swoje wideo

no i jest w sumie lepiej.
Myślę, że potrzeba trochę więcej czasu żeby sobie YT przetworzył każdy film, ale niech mnie poprawi ktoś bardziej kompetentny.
Odpowiedz
Tak, też myślałem ,że Youtube potrzebuje czasu na "przetworzenia" ale mój film jest już tam od 5miesięcy i nic się nie zmieniło. W twoim filmie, nie widać aż tak bardzo tego problemu, poza może rozjaśnieniem ekranu w 10s. Resztą wygląda dość dobrze. U mnie przy rozjaśnianiu i sciemnmianiu ekranu jest naprawdę maksymalny "szum" czy tęż pixeloza nie wiem jak to nazwać...

Jak renderowałeś to wideo ?
Odpowiedz
avi, xvid mpeg-4, 25 fps.

Do tego jak sobie załączę full screena, to aż mnie głowa boli od oglądania. Wiem, że to kręcone z ręki, i wiele ujęć jest bardzo "rozmachanych", ale strasznie źle się to ogląda przy przejeździe kamery.
Odpowiedz
A jakbyście mistrzowie napisali colwiek więcej o ustawieniach renderowania? Pamiętajcie, że YT dosyć destrukcyjnie działa na wrzucany materiał, począwszy do zmiany bitrate a skończywszy ingerencji w przestrzeń kolorów.
Kamerę łatwo sprawdzić - każda kamera wideo ma wbudowane efekt ściemniania. Nagraj kawałek ze ściemnienie i wrzuć na YT "surowy" klip z kamery - o ile YT go przyjmie i przemieli.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Ja renderowałem do .mov i ładnie wyglądało na YT gorzej wypada render do .mp4 .wmv
Odpowiedz
Co do jakości na YT to dla mnie jest dość mało istotny problem. Jeśli chodzi o obraz podczas ruchu kamery, to renderowanie nie ma raczej nic do tego, bo surowe pliki również tak się ogląda. Jednak póki nie opanuję kamery w 100% i nie wykonam kilku nagrań w stabilnych warunkach, najlepiej ze statywem to nie chcę też wysuwać póki co wniosków.
Odpowiedz
To było kierowane raczej do kolegi kmdk. Napiszcie oboje jaki dokładnie macie materiał wejściowy (parametry pliku), projekt i renderowanie. Bez tego nic nie pomożemy.

Odpowiedz
Material wejsciowy - to pliki Tod z kamery JVC HD GZ7 , to w zasadzie sa teoretycznie mpeg2 , jvc inaczej je nazywa -
[Obrazek: 3143b78a97697a17.jpg]

projekt -
[Obrazek: ecf31f44e15697d6.jpg]

i render -
[Obrazek: 6cfe38fdc2d2d596.jpg]

[Obrazek: 0b45ed0b1ce732b2.jpg]

Probelm "szumu" czy tez pixelozy (nie wiem jak to nazwac) widac najlepiej przy wygaszeniu ekranu w 13-14s filmu. Zreszta calosc jest jakby "przemielona" w ten sposob. Widac to zwlaszcza na 480p,nie wiem dlaczego tak sie dzieje, a jest cala masa filmikow na Youtube ktore wygladaja dobrze przy 480p.
Nie wiem jeszcze co oznacza trzeci parametr przy 1920*1080*12
taki jest plik wejsciowy, natomiast na podgladzie na Sony Vegas mam 1920*1080*32. Moze ma to cos wspolnego z tym tematem ;)
Odpowiedz
Nie zamieściłeś ustawień projektu.
Dlaczego na YT renderujesz z przeplotem?

Odpowiedz