Automatyczany podział podczas renderowania
Witam.

Zmontowałem materiał z kamery. Długość filmu po zmontowaniu to ponad 7h. Rozdzielczość to 1920x1080 50 kl/s. Chcę to zapisać w pliku (plikach) mp4 z dużym bitrate. Rozmiar pliku końcowego będzie na pewno bardzo duży. Czy istnieje możliwość ustawienia Sony Vegas w ten sposób aby sam dzielił film na mniejsze pliki podczas renderowania, powiedzmy po 20 GB?

Samo renderowanie trwa bardzo długo. Czy istnieje możliwość przerwania tej czynności podczas jej trwania a potem ponownie jej wznowienie od momentu w którym się skończyło?
Odpowiedz
Nie wiem jak w nowym Vegasie, ale w starych nie było takiej opcji. Jedyne, co można było zrobić to podzielić materiał na regiony i następnie za pomocą batch renderingu renderować owe regiony do osobnych plików.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Cytat:Samo renderowanie trwa bardzo długo. Czy istnieje możliwość przerwania tej czynności podczas jej trwania a potem ponownie jej wznowienie od momentu w którym się skończyło?
Teraz pytanie za 100 punktów - ile procent tego czasu to powiedzmy "czyste" kodowanie do mpeg2/4 czy co tam chcesz, a na ile ten czas jest długi z powodu wielu operacji na obrazie?
Bo generalnie w tego typu wrażliwych projektach, nigdy nie renderuje się do jakiegoś "ruchomego" formatu, tylko do sekwencji klatke.Wtedy zasadniczo nie ma znaczenia, że Ci np. zabraknie miejsca, czy coś tam pojdzie nie tak. Z dokładnością do jednej klatki wiesz, gdzie skończyło i robisz od następnej.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(10-17-2011, 22:26)vm-rexor napisał(a):  Nie wiem jak w nowym Vegasie, ale w starych nie było takiej opcji. Jedyne, co można było zrobić to podzielić materiał na regiony i następnie za pomocą batch renderingu renderować owe regiony do osobnych plików.

Mógłbyś wyjaśnić "łopatologicznie", krok po kroku jak to zrobić? Jestem bardzo początkującym użytkownikiem i nie bardzo wiem o co chodzi.

(10-17-2011, 23:32)efix napisał(a):  Teraz pytanie za 100 punktów - ile procent tego czasu to powiedzmy "czyste" kodowanie do mpeg2/4 czy co tam chcesz, a na ile ten czas jest długi z powodu wielu operacji na obrazie?

Dla mnie chyba to bez różnicy. Interesuje mnie tylko to, że renderowanie filmu trwa dwa 48 h :(
Odpowiedz
Gorąco polecam (oprócz dopytywania się i cierpliwości w oczekiwaniu na odpowiedzi) skorzystanie narzędzi dostępnych dla każdego użytkownika forum bo w tym przypadku myślę, że już dyskusja doszłaby do końca i pytający byłby zadowolony ;). Na początek polecam tę dyskusję:

http://sonyvegas.info/Temat-Renderowanie...tch+render

a z niej podstawy:

http://www.efix.pl/archiwum-efix/tutoria...vegas.html
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz