Film poklatkowy
Witam!

Staram się zrobić film poklatkowy. Wrzucając zdjęcia na ścieżkę filmu standardowo każde z nich ma długość 5 sekund. Otwierając zakładkę "Edit detalis" i zaznaczając wszystkie zdjęcia mogę zmienić ich długość do żądanej(zależy oczywiście ile chcę umieścić klatek na sekundę). Dla przykładu niech będzie 5 kl/s. Tu się jednak pojawia problem. Zdjęcia owszem zmniejszają swoją długość na ścieżce filmu ale pozostają w swoim miejscu, tak że między każdym zdjęciem trwającym 0,2 sekundy mam przerwę 4,8 sekundy. Teoretycznie mógłbym zaznaczać każde z nich i łączyć wszystkie ze sobą ale przy ilości kilkuset zdjęć trochę to bez sensu. Czy wiecie jak połączyć je wszystkie naraz po skróceniu każdego z nich lub jak skrócić każde zdjęcie tak by się nie rozchodziły (nie zostawały przerw między sobą)?

Pozdrawiam
Piotrek
Odpowiedz
Musisz je jeszcze raz przeciągnąć na ścieżkę czasu, po zmianie ustawień trwania zdjęcia w ustawieniach. Są też od tego skrypty, które możesz sobie zastosować.
Odpowiedz
Jak mogę je jeszcze raz przeciągnąć na ścieżkę czasu jak one już tam są. Żeby zmienić ich czas odtwarzania używam "Edit details" a to wymaga by zdjęcia już były umieszczone na ścieżce?...chyba, że czegoś nie rozumiem.
W zwykłych ustawieniach nie mam opcji zmniejszenia lub zwiększenia czasu trwania zdjęcia. (?!?)
A skrypty, no cóż, jak na razie nie znalazłem takiego, który by mi rozwiązywał ten problem a sam takiego nie potrafię stworzyć.

Jakieś sugestie?
Odpowiedz
Tak, zaimportować te klatki jako film-sekwencje klatek, a nie jak zbiór klatek.
Oczywiście wszystkie klatki musisz mieć ponumerowane klatka001, klatka002, klatka003 itd.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości