z AVCHD do DVD
Witam panowie, tak jak wielu innych jestem amatorem i trochę się zakręciłem w ustawieniach vegasa przy obróbce filmu. Film mam nagrany aparatem w formacie AVCHD Lite. Kiedy otwieram klipy w vegasie pokazują mi się następujące parametry 1280x720x12 50,000 fps. Klip oglądany na kompie w Windows Media Player jest ostry jak żyleta, ale już w Vegasie traci na jakości a przede wszystkim zaczyna pływać jakby ktoś nałożył filtr z lekko zniekształconym szkłem. Zależy mi na zrenderowaniu filmu z jak najlepszym rezultatem na format DVD. Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc w ustawieniach to bardzo będę wdzięczny.

Mam także pytanko, szukałem bardzo dużo na forum rozwiązania tego problemu i nie udało mi się nic znaleźć. Może ktoś z was tj. z osób które bardzo dobrze siedzą w temacie vegasa, ktoś komu się nudzi i ma wolny czas, opisał by łopatologicznie jakie parametry z jakimi ustawiać podając konkretne przykłady. Myślę że taki wątek bardzo by pomógł typowym amatorom.
Odpowiedz
W domyślnych ustawieniach renderowania masz opcję DVD i jej użyj
Odpowiedz
Jak ustawiasz projekt? Jakie dokładne parametry plików wejściowych i wreszcie jakie pparametry renderingu?
niestety mam podstawy przypuszczać, że w ustawienia projektu nie zaglądałeś, a rendering był robiony też trochę 'na pałę'...

Co do pisania łopatologicznie - z moich obserwacji wynika, że każdemu trzeba by pisać indywidualny poradnik... Kwestia ustawień projektu jest poruszana średnio co drugi dzień.

więc jeszcze raz - napisz, co masz i jak ustawiasz.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości